CHP’li Öztrak: 30 Ocak’ı beklesinler

CHP’li Öztrak: 30 Sülale’ı beklesinler

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Faik Öztrak, “Belli rastgele cins zorlamaya, kayran okumaya karşın 6’lı Masa’nın bu disiplinli çalışmalarının yürüyor olması hükümetin başını erinçsiz ediyor. ‘Bizimkisi onlardan elan mebzul. Bizim protokolümüz üstelik hazır’ söylemini tedavüle soktu. Ne diyelim; taklitler asıllarını yaşatır. 30 Eş’ı beklesinler, ülkemizi karanlıktan aydınlığa kuşkusuz çıkaracağımızı görsünler” dedi.

CHP’li Öztrak, Türkiye’bile işçi, memur, esnaf ve emekliden oluşan milyonlarca itidalli amut ailesinin büyük aynı beslenme ve barınma krizi ile karşı karşıya olduğunu söyleyerek, “Bu iki akse bir araya gelerek, mengene gibi milletimizi sıkıştırıyor. Konfedere Uluslar Besin ve Ekincilik Örgütü verilerine bakarak, dünyada besin fiyatları serencam bire bir yılda yüzdelik 1 gerilemiş. Bire Bir dönemde bizdeki besin fiyatları yüzdelik 77 artmış. Bu da TÜİK marketlerindeki makyajlı etiketlere bakarak. Hangi yazık kim bu şita çokça kurak geçiyor. Eş ayındayız amma beyninde hangi kar var hangi üstelik yağmur. Azılı benzeri kuraklık kapıda ve ekincilik devriminin yaşandığı topraklarımızda yokluğun yanı sıra, açlığı konuşuyoruz” dedi.

‘İSTANBUL’UN BASIK SÜRGÜN YERİ’Orta direğin familya ve makine sahibi olmasının beraberinde kiralık bölük bulmasının üstelik maslahat olduğunu kaydeden Öztrak, “İstanbul Kadıköy’dahi benzeri mahalle muhtarı, ödeyebileceği kiraya oturacağı evi bulamamış, ‘Gerekirse çadır kurarım, mahallemi infirak etmem’ diye niteleyerek feryat ediyor. İstanbul’birlikte 120 metrekarelik ayrımsız evin kirası, 2018’da 1800 lirayken, 2022 sonunda 11 bin 280 teklik. İstanbul’bile kiralar 4 yılda 5 kattan çok artmış. Amme görevlileri, memurin ‘Ya tayinim İstanbul’a çıkarsa?’ diye anlamsız kara yağız düşünmüyor. İstanbul’un adı cimbar yeri oldu. 120 metrekarelik habbe kirası, 11 bin 280 teklik. Minimum ecir ocak kirasına de yetmiyor. Elan aşkın söze lüzum var mı? Esasen serencam 4 yılda, 120 metrekarelik averaj bir evin kirası Ankara’üstelik 960 liradan 5 bin 400 liraya, İzmir’birlikte 1560 liradan 7 bin 800 liraya, Adana’birlikte 840 liradan 4 bin 800 liraya huruç” diyerek konuştu.’YENİ BİR SUSURLUK SKANDALI’Öztrak, sakat Sav Ocakları Eğitim ve Ekin Vakfı Umumi Başkanı Sinan Üzücü cinayetiyle ait da, kamuoyuna yansıyan gelişmeleri dikkatle izlediklerini belirterek, “32 hizip tekmili fücceten eskimemiş benzeri Susurluk skandalını yaşıyoruz. Her konuda söyleyecek sözü olan sarayın atama İçişleri Bakanı ağızsız durmak hesabına hangi fotoromanları çevirdiğini açıklasın. Özellikle bu intihap öncesi sahnelenen oyunun kebir tıpkı parçası birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyemize müteveccih nahak, hukuksuz politik operasyonlar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza cebin yargıyı sopa adına kullanarak İstanbullunun, milletin iradesinin arkasını dolanmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.’TAKLİTLER ASLINI YAŞATIR’6 siyasal partinin 30 Ocak’ta ‘Geçiş Süreci Yol Haritası ve Ortak Politikalar Metni’ni açıklayacağını hatırlatan Öztrak, “Anlaşılan her cins zorlamaya, kayran okumaya rağmen 6’lı Masa’nın bu disiplinli çalışmalarının yürüyor olması hükümetin başını huzursuz ediyor. ‘Bizimkisi onlardan elan mebzul. Bizim protokolümüz de hazır’ söylemini tedavüle soktu. Ne diyelim; taklitler asıllarını yaşatır. 30 Ocak’ı beklesinler, ülkemizi karanlıktan aydınlığa lacerem çıkaracağımızı görsünler” diyerek konuştu.

Ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, HDP’nin reisicumhur adaylığı üzere ‘Eş adayda uzlaşabiliriz’ açıklamasıyla ilişik, “HDP üstelik Meclis’te grubu kâin ayrımsız partidir. Dolayısı ile Türkiye Nazik Budun Meclisi’nde grubu mevcut partilerin öz içişlerini ait kararlarla ilgili konuşmayı siyasal nezaket itibarıyla akla yatkın bulmayız” dedi.

Share: