Ceyhan Şehremini Erdem’den İlçenin Osmaniye’ye Bağlanacağı Yönündeki İddialara Cevap: “Adana’dan Vazgeçmiyoruz, Vazgeçiremezler”

Ceyhan Şehremini Görüntü Fazilet, Ceyhan’ın Osmaniye’ye bağlanacağı yönündeki iddialara ” Adana’dan vazgeçmiyoruz, vazgeçiremezler” diye karşılık verdi. Ceyhan’ın eksantrik bire bir şehre bağlanmasına cevaz vermeyeceklerini söyleyen Fazilet, “Ceyhan ve Adana bire bir aşktır” dedi.

Cumhuriyetin 99. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Mehmet Erdem konserinde Ceyhanlılar’a seslenen Belediye Başkanı Görüntü Yiğitlik, Yumurtalık ve Ceyhan’ın Osmaniye’ye bağlanacağı yönündeki iddialara ilgilendiren açıklama yaptı.

“İZİN VERMEYECEĞİZ”

Ceyhan ve Mebiz’ın birbirini tamamlayan benzeri erke bölgesi olduğuna özen calip Başbuğ Görüntü Yiğitlik, “Petrokimya Tesisi temeli atıldı. Organize Sanayi Bölgesi yapıldı. Yatırımlar gelmeye başladı. Ceyhan’ın aylaklık sorununun çözülmesini  düş ediyoruz. Ceyhan ve Mebiz’ın başka bir ile bağlanmasına katiyen izin vermeyeceğiz. Ceyhanlı Ceyhanına eş çık” dedi.

Ceyhan ve Yumurtalık’ın Adana’dan başka bir yere gidemeyeceğini kaydeden Komutan Yiğitlik, “Sivil toplum kuruluşları, odalar, siyasal partiler ve Ceyhan halkının Ceyhanımıza topluluk çıkması çağrısında bulunuyorum. Adana’dan vazgeçmeyeceğiz, vazgeçiremezler. Ceyhanlıyız, Adanalıyız, Allahın adamıyız. Ceyhan ve Adana tıpkı aşktır” diye konuştu.

İKİNCİ YÜZYILDA YEPYENİ PROJELER

Konser öncesi Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Ceyhan Belediyesi bünyesinde gerçekleştirecekleri projeleri da açıklayan Başbuğ Yiğitlik, Namık Eksiksizlik Mahallesi’nde amfiteatr tiyatrosu bulunacak Kültür ve Sanat Meydanı, Yılankale’ye davranış tepeleri, cafeler yapacaklarını, tekmil Türkiye’yi Yılankale’ye bekleyeceklerini söyledi.

Yarsuvat Mahallesi’nde kadınlar, çoluk çocuk üzere haddinden fazla amaçlı kültür sarayı, Cumhuriyet Mahallesi’nde Derrace Evi’ni hayata geçireceklerini dile getiren Başkan Yiğitlik, belediyenin işleteceği Yaşar Eksiksizlik Gençlik ve Eş Yaşam Merkezi’nin bile Ceyhan halkı için hizmete sunulacağını kaydetti.

Başbuğ Fazilet, “Yılankale’den Ceyhan ve Adana’yı seyretme imkanı olacak. Kadınlar, çoluk çocuk, dallar dirim merkezinden, çiftteker evinden faydalanacak. Iri üstad Yaşar Eksiksizlik’in adını haiz Gençlik ve Avrat Hayat Merkezimiz tamamlandığında ilçemize sosyokültürel alanda bir çok kâr sağlayacak. Ceyhanlılara şimdiden körpe olsun” dedi.

“ARTIK ÇALIŞACAĞIZ”

Ceyhan için daha çok çalışacaklarını vurgulayan Başbuğ Yiğitlik, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız mutlu olsun. Çokça yaşa Cumhuriyet. Sizi seviyorum Ceyhan. Kanımızın sonuç damlasına büyüklüğünde Ceyhan üzere çalışmaya bitmeme edeceğiz. Tek kimesne üstelik engel olamayacak” diye niteleyerek konuştu.

Konserin ardından sanatkâr Mehmet Fazilet’e çiçek sunup Ceyhan Belediyesi Kadın Eli Birimi’nin umum emeği göz nuru hediyelik eşyalarından takdim fail Komutan Hayal Yiğitlik, etkinliklere katılan binlerce Ceyhanlı’ya benzeri kere henüz teşekkürname etti.

Share: