Cem Görgülü: “Chp İstanbul İl Gençlik Kolları, İstanbul’un 39 İlçesinde Oyuna ve Geleceğine Eş Geçmek Namına Ekrem İmamoğlu’na Yapılan Hukuksuzluğu…

CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Çokluk Aydın, “CHP İstanbul İl Deneyimsizlik Kolları, İstanbul’un 39 ilçesinde oyuna ve geleceğine topluluk çıkmak namına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yapılan hukuksuzluğu anlatacak. 39 dönem boyunca kaymakamlık kaza çoluk çocuk, yapılan hukuksuzluğu hikâyelemek üzere matbuat açıklamaları düzenleyecek. Site meydanlarına paha duvarı konulacak. Hepimizin ortak talebi haysiyetli aynı dirim; bu talebi cemi sokaklarımızda dillendirecek ve mücadelemizi gerçeğe döndüreceğiz” açıklamasını yaptı.

CHP İstanbul İl Toyluk Kolları Başkanı Toplama Entelektüel, esbak ve esbak bölüm kaymakamlık başkanları ile dinlenme kampı yaptı. Kamp böylelikle 39 kaza bilgisizlik kolları başkanı ve ülke yöneticileriyle birlikte açıklama işleyen Aydın, şu değerlendirmeleri yaptı:

“SITE MEYDANLARINA ‘HAYSİYET DUVARI’ KONULACAK: CHP İstanbul İl Cahillik Kolları, İstanbul’un 39 ilçesinde oyuna ve geleceğine erbap geçmek yerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yapılan hukuksuzluğu anlatacak. 39 çağ süresince kaymakamlık kaza çoluk çocuk, yapılan hukuksuzluğu hikâyelemek üzere matbuat açıklamaları düzenleyecek. Şehir meydanlarına porte duvarı konulacak. Hepimizin kuma talebi onurlu bir yaşam; bu talebi kül sokaklarımızda dillendirecek ve mücadelemizi gerçeğe döndüreceğiz. İstanbul gençliği, Ekrem İmamoğlu’na yönelen değme kalem müdahale karşısında bire bir kırat duvarı örerek gururlu bire bir duruş sergileyecek. Tığ çoluk çocuk; mektepli, işçi, ekinci, işsiz, girişimci, hangi kimlikten gelirsek gelelim hepimizin ortak paydası, gençliğimiz ve geleceğimiz.

KENTİMİZİ SİZE TESLİM ETMEYECEĞİZ: Bu düşmanlığı yeneceğiz. Mücadelemiz, haysiyet ve demokrasi mücadelesidir. 31 Mart ve 23 Haziran 2019’bile gösterdiğimiz kaime, kudret aracılığıyla aynı aydır saldırıya uğruyor. İstanbul’umuzun iki posta latif belediye reisi Ekrem İmamoğlu üzerine verilen siyasi yasak kararı ve için başlatılan ‘terör soruşturması’, millet iradesine darbenin adımlarıdır. Kendisini devletin sahibi sanan ‘şahsım’ hükümeti ve ittifakının iktidarı yenilgi kabusu, demokrasimizin konusunda tekmil düşmanlığıyla tabetmek istiyor. Bilcümle gençliğimizi karanlığında geçirdiğimiz bu iktidarı haddinden fazla gür tanıyoruz ve uyarıyoruz. İstanbul’un iradesini, hakkımızı, Ankara’dan almaya çalıştığınız kentimizi size teyit etmeyeceğiz. Geleceğini kurmaya ve kurtarmaya çalışan çoluk çocuk namına bir aradayız.

GENÇLER NAMINA BİR ARADAYIZ: İstanbul’da düşünce kullanan rastgele 4 kişiden 1’i biziz. Hangi tıpkı alfabenin hangi üstelik tıpkı zümrenin nesliyiz. İstanbul gençliği adına bu kentte bakanlar kurulu üyesi birinden ve onu atayan şahıstan çok elan aşkın hakkımız ve sözümüz var. İrademize ve sizden arındırarak var etmeye çalıştığımız domestik demokrasiye iflas etmek, Saray’dan göründüğü büyüklüğünde niteliksiz olamaz. Bu memleketi dost, burada faal, geleceğini kurmaya ve kurtarmaya müteharrik gençler namına aynı aradayız. Bizim sabrımız, el erki mücadelemizin zaferine ve uzunluğunu bildiğimiz yoladır. Demokrasiye ‘çökerek’ güçlenen, yolsuzluğun ve seçme çeşit ülfet bilmezliğin bir arada tuttuğu ittifakın siyasi saldırılarına alın ise hangi çıdam gösteririz ne birlikte susarız.

İSTANBUL, ARTIK BIRICIK HAMLEDE YUTACAĞINIZ BİR BANAK DEĞİL: İrademiz ve size iki sefer gösterdiğimiz kararlılığımız, bizim haysiyetimizdir. Haysiyetimizi de varlığımızı dahi sizin çürümüş düzeninizde ezdirmeyiz. Saraçhane’yi, Maltepe’yi, Beylikdüzü’nü dolduran balaban İstanbul iradesinin gövdesini birlikte ortaya koymaktan asla çekinmeyiz. Hangi Ekrem İmamoğlu’nu ne İstanbul’u hangi bile Türkiye’yi sizin el erki düşmanlığınıza teyit ederiz. Yorumlamak isteriz kim yıllarca ‘nimet nimet’ dağıtıp yediğiniz İstanbul, bundan sonra biricik hamlede yutacağınız benzeri banak değil. Benzeri avuç insana ve onların akıllıca gördüğü yapılara bakım fail İstanbul dönemi çoktan bitti. O beyaz mendil, seçme haset gözyaşlarınıza haremlik edecek.

CUMHURİYETİMİZİN İKİNCİ YÜZYILI HADDINDEN FAZLA IYICE OLACAK: Artık demokrasiden elinizi çekip siyasal rekabeti mertçe ve adaletli gerçekleştirme vaktidir. Rüyanızdan uyanıp gerçeklik kabusunuza kan dolaşımı vaktidir. Sizin amacıyla eve aktarılma, milletimiz amacıyla yeniden egemenliğin adresi olma vaktidir. Mail geleceğe bile radde kanıksamak isteriz. Kıymet mücadelemiz, el erki mücadelemiz, adalet ve hak mücadelemiz kazanıyor. Biz kazanıyoruz, sizin ise yaslı sonunuz geliyor. Bugün çepel gülüşlerinize yerleştirdiğiniz, arı sili alnımızdaki teri silen o beyaz zehir baş bezi, seçme günü gözyaşlarınıza eşlik edecek. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı haddinden fazla iyicene olacak.”

Share: