Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, AA’nın “Yılın Fotoğrafları”nı oyladı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Küçük Asya Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasında tercih yaptı.

Ayaz, AA ışık muhabirleri ile muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği, “olgun”, “mekân-hayat” ve “spor” kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

Haber kategorisinde Alejandro Martinez’in “Geride Küsurat” antetli fotoğrafına oy veren Ayaz, kasaba-yaşamda Sair Elif Kızıl’ın “Kutupsuz ayı” ve sporda da Raf Sezgin’in “Kökbörü” ünlü fotoğrafını tercih etti.

Vali Ayaz, Rum Ajansı’nın hem Türkiye’bile hem de dünyada yaşanan gelişmeleri vatandaşlara yeryüzü akla yatkın şekilde aktarılması noktasında iri bakım gördüğünü söyledi.

AA’nın gen ışık ağıyla bile dünyada ve ülkemizdeki tüm gelişmeleri görsel olarak birlikte önlerine serdiğini belirten Ayaz, “Tabi tamam muhabirlerimizin şişman emekleri sonrasında oluşan fotoğrafları tığ dahi keyifle oyluyoruz. Gene himmet veren herkese teşekkürname ediyorum. Günümüz dünyasında sunma muhteşem düzenlilik unsurlarından birisi üstelik vukuf güvenliği. Onun için alelade yaşanan gelişmelerin halkımıza doğru tıpkısı şekilde aktarılması noktasında çokça akıllıca araçlara ve kurumlara ihtiyacımız var. Anadolu Ajansı dahi bu noktada haddinden fazla büyük bakım görmekte.” ifadelerini kullandı.

Share: