-Çanakkale Destanı’nı durumunda öğreniyorlar

– Çanakkale Destanı’nı durumunda öğreniyorlar

GAZİANTEP – Şahinbey Şehremini Mehmet Tahmazoğlu ‘Gaziler Diyarından, Şüheda Diyarına’ projesi çerçevesinde Çanakkale’yi mülakat edecek öğrencilerin brifing toplantısında öğrencilerle aynı araya geldi.

Şahinbey Belediyesi, Çanakkale Bahir Zaferi’nin 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde başlattığı “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesi ile öğrencileri ecdatlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Şahinbey Belediyesi aracılığıyla Çanakkale’üstelik ecdadıyla buluşturulacak olan gençler için Şahinbey Belediyesi Hars Merkezi’nde brifing toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Şahinbey Şehremini Mehmet Tahmazoğlu ve T3 Vakfı Umumi Müdürü ve TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam katıldı.

“Buna benzer apayrı bir proje yok”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’dahi kefensiz yatan şehitlerin olduğunu ve o şehitlere alın herkesin vefa borcunun bulunduğunu belirterek, “Çanakkale bizim üzere çok majör. Şahinbey Belediyesi kendisine ‘Gaziler Diyarından Şüheda Diyarına’ projesi gerçekleştirdik. Bu ahit itibariyle Çanakkale ziyaretlerinde 141 bin vatandaşımızı ve öğrencimizi ecdatla buluşturduk. Türkiye’de uçakla gençleri Çanakkale’ye götürücü eksantrik tıpkısı proje bulunmayan. Çanakkale’dahi ecdadımız yedi düvele alın haddinden fazla büyük uğraş vermiş. İmanlı göğsünü dulda etmiş. 15 yaşındaki gençler yurt vasıtasız gitmesin, ezanımız dinmesin diyerek canlarını seve seve feda etmişler. Biz de onlara teşekkürname ziyareti namına Çanakkale ziyaretlerini düzenliyoruz. Gençlerimiz oraya anbean tarihi durumunda görüp ecdadımız teşekkür ziyareti yapıp dönüyorlar. Bu yurt toprakları dümdüz kazanılmadı. Dünyanın birçok yeri cadı kazan üzere kaynarken biz ülkemizde bayrağımızın gölgesinde, devletimizin gücüyle sağlık ve mutluluk içerisinde yaşıyoruz. Vatanımızın milletimizin kıymetini çok ferah bilmeliyiz. Çanakkale’ye öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bu nedenle götürüyoruz” dedi.

“Mecmu gençlere erişme çabası içerisindeyiz”

T3 Vakfı Genel Müdürü ve TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam, teknoloji anlamında koskocaman projeler yaptıklarına dikkati çekerek, “T3 Vakfı olarak 2016’nın böylecene 2017’nin başında teknoloji geliştiren ayrımsız Türkiye tevlit yolumuzda birçok projeyi hayata nakil ve gayreti içerisindeyiz. Bunların tıpkı kısmında DENEYAP, TEKNOFEST, Veri Merkezleri, Sezinleme Kampüsleri Çocuk Üniversitesi ve Özdemir Bayraktar Teknoloji Kurs Programıyla mecmu gençlere erişme çabası içerisindeyiz. Geleceğin Türkiye’si siz gençlerin omuzlarında yükselecek” diye konuştu.

Share: