Bursa’da olaylı Amedspor maçı sonrası gözaltına alınanların sayısı 9’a yükseldi

Bursa Büyükşehir Uray Stadyumu’nda esbak oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetleri maçında sahada sâdır ahval ve tribünlerde açılan pankartlar tepkilere bozukluk oldu. İçişleri Bakanlığı eliyle sekilik mesul müdürü ile maç asayiş amiri ve yardımcısının açığa alındığı belirtildi.

GÖZALTINA ALINANLARIN SAYISI 9’A YÜKSELDİ

Yaşanan olayların arkası sıra polis güçleri 9 kişiyi gözaltına aldı. Sorguları süren şüphelilerin, işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edilmesi bekleniyor. İçişleri Bakanlığı eliyle görevlendirilen müfettişler soruşturmaya önceden, tribünden sorumlu başmuallim ve maç asayiş amiri ile yardımcısının açığa alındığı bildirildi.

SÜLEYMAN ARISTOKRAT AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Maç devam ederken açıklama işleyen İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, tribünlerde açılan bazı pankartlarla ait sormaca başlatıldığını bildirerek, “Futbol seyrinin dışındaki görseller, akseptans edilemez ve sporla bağdaştırılamaz. Bu görsellerin stada sokulmasında zayıflık gösteren kamu görevlileriyle ait anket başlatılmış ve ait amme görevlileri açığa alınmıştır.” dedi.

“PROVOKATİF GİRİŞİMLERE MÜSADE EDİLMEYECEKTİR”

Mücadelede yaşanan ahval ve açılan pankartlar sonrası açıklama yapan SELIM Fırka Sözcüsü Ömer Polat, “Spora ve sporun ruhuna ters provokatif girişimlere tek suretle müsaade edilmeyecektir.” demişti.

Share: