Bursa’da hadiseli Amedspor maçı sonrası gözaltına alınanların sayısı 9’a yükseldi

Bursa Büyükşehir Şehremaneti Stadyumu’nda geri oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetleri maçında sahada çıkan davranışlar ve tribünlerde açılan pankartlar tepkilere bozukluk oldu. İçişleri Bakanlığı aracılığıyla tribün sorumlu müdürü ile karşılaşma güvenlik amiri ve yardımcısının açığa alındığı belirtildi.

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Maç devam ederken açıklama özne İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tribünlerde açılan kâh pankartlarla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirerek, “Ayak Topu seyrinin dışındaki görseller, kabul edilemez ve sporla bağdaştırılamaz. Bu görsellerin stada sokulmasında arıklık gösteren kamu görevlileriyle ait sormaca başlatılmış ve ilişkin kamu görevlileri açığa alınmıştır.” dedi.

“PROVOKATİF GİRİŞİMLERE MÜSADE EDİLMEYECEKTİR”

Mücadelede yaşanan durumlar ve açılan pankartlar sonrası izah yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Spora ve sporun ruhuna karşıt provokatif girişimlere tek suretle cevaz edilmeyecektir.” demişti.

GÖZALTINA ALINANLARIN SAYISI 9’A YÜKSELDİ

Yaşanan olayların peşi sıra polis güçleri 9 kişiyi gözaltına aldı. Sorguları süren şüphelilerin, işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edilmesi bekleniyor. İçişleri Bakanlığı aracılığıyla görevlendirilen müfettişler soruşturmaya başlarken, tribünden mesul başmuallim ve maç düzenlilik amiri ile yardımcısının açığa alındığı bildirildi.

Share: