Bursa spor: 1. Mudanya Körfezi Açık Deniz Yüzme Maratonu başarı ile tamamlandı

1. Mudanya Körfezi 12 kilometre Açık Deniz Yüzme Maratonu sükse ile tamamlandı. Sporcular tahminî 7 saat Marmara Bahir’inde kulaç attı.

Yüzme sporunu geniş kitlelere lanse etmek ve sevdirmeyi amaçlayan Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü’ne sınırlı 3 sportmen Gemlik Kapaklı’dan denize girerek 12 kilometrelik Mudanya Körfezi’ni sükse ile yüzdü. Yüzücülerden Vural Tandoğan 6 saat 52 zaman 13 saniyede, Eksiksizlik Dinçkal 7 saat 29 saniyede, Önder Katışıksız ise 7 saat 3 zaman 28 saniyede maratonu tamamladı. Kulübe kapalı sporcular daha evvel İstanbul, Çanakkale boğazlarının yanı sıra, Meis-Takım, Alanya maratonlarında kulaç attı. 2018 ile 2022 yılları arasında kamu dört kez İstanbul Büyükçekmece Körfezi’nde 5 bin metre mesafeli resmi konkur dizgi eden Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü, 2021’da İskenderun Körfezi’nde 39 kilometrede sporcuları buluşturdu. Ayrı yapılanma bu sene 22 Ekim’bile tekrar düzenlenecek.

1.Mudanya Körfezi 12 kilometre Açık Deniz Yüzme Maratonu ile farkındalık kurmak isteyen kulüp, Mudanya Körfezi ve ilçenin tanıtılmasını da hedefliyor. Bu maratonun ilerleyici yıllarda uluslararası boyutta engin yüzme maratonu parkuruna dönüştürmeyi planlayan pakt sporcuları, önümüzdeki günlerde de Çanakkale Gökçeada’da 27 kilometre, Hatay İskenderun’bile ise 39 kilometre yüzecek. – BURSA

Share: