Burhaniye Belediyesi, Asfalt Çalışmalarına Hız Verdi

Burhaniye Belediyesi, kaymakamlık genelinde başlattığı asfalt çalışmalarına ivinti verdi. Şehremini Uca Eksiksizlik Deveciler, ilçenin sunu eleştiri yollarından olan ve yıllardır hal bekleyen Memleha Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Burhaniye Belediye Reisi Ulvi Eksiksizlik Deveciler, ilçenin arka yoldan Akçay’a bağlantısını oluşturan ve yaklaşık 3 km uzunluğunda olan Memleha Caddesi’nde başlatılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Deveciler, Çanakkale – İzmir yolundan başlayarak Geriş Mezarlığı’nın yanından DENETKO kıran yoluna kadar uzanan caddede çalışmaların  1 hafta süresince başlayacağını ve yolun sathi kaplamayla asfaltlanarak hizmete açılacağı müjdeledi.

Tamamı Burhaniye Belediyesi yoluyla yapılacak olan yolun söküm işlemlerinin başladığını tamlayan Deveciler, “Burhaniye’nin Edremit ve Akçay’a ulaşımını gücük yoldan sağlayıcı bu caddemiz yıllardır makus talihiyle bakım bekliyordu. Vatandaşlarımızın yolun bakımsız olmasından çevre sürekli şikayetlerini değerlendirerek yolun yenilenmesi kararını aldık. Tamam söküm ve imal işlemleri Belediyemiz yoluyla yapılacak olan yolumuzu yer güdük zamanda tamamlayarak kullanıma açmayı planlıyoruz. Burhaniye’mizin bu kanayan yarasını de bu şekilde tedavi edecek ve kullanılmamış hizmetlere imza atacağız” dedi.

Share: