Bombalı gösteri hazırlığındaki PKK/KCK üyesi ‘Delil’ kod ünlü Hüsamettin Tanrıkulu’na 15 yıla büyüklüğünde mahbes talebi

Bombalı gösteri hazırlığındaki PKK/KCK üyesi ‘Tanıt’ harf ünlü Hüsamettin Tanrıkulu’na 15 yıla büyüklüğünde mahbes talebi

İSTANBUL – Yunanistan’ın Lavrion Kampı’ndan sabotaj eğitimi alarak can alıcı gösteri üzere Türkiye’ye gönderilen terör örgütü PKK/KCK üyesi ‘Tutamak’ harf ünlü Hüsamettin Tanrıkulu üzerine ölçülü anket tamamlandı. Hazırlanan iddianamede şüphelinin, ‘silahlı yıldırı örgütüne üye olma’ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla büyüklüğünde kodes cezasına çarptırılması temenni edildi.

Yunanistan’üstelik PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinde beğenilen ve Maşrık Attika bölgesinde kâin Lavrion Kampı’ndan yasa dışı yollarla Türkiye’ye methal fail ve PKK/KCK’nın talimatı ile büyükşehirlerde silahlı ve bombalı can alıcı eylem hazırlığındaki ‘Tutamak’ harf ünlü Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul’bile yakalanmış ve çıkarıldığı gözetleyici hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Konuya ilgilendiren İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hesaplı anket tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, nahoş Tanrıkulu’nun ideolojik ve sabotaj eğitimi alarak yasa dışı yollardan ülkemize giriş yapmış olabileceği, PKK/KCK yıldırı örgütü yerine ülkemizde silahlı, bombalı, Dronlu tarzda can alıcı nitelikte gösteri gerçekleştirebileceği şeklinde ihsas bilgileri bulunduğu kaydedildi.

İstanbul’da mevcut köprülere müteveccih eylem arayışı içerisinde olunduğu vurgulandı

Hazırlanan iddianamede, yıldırı örgütünün, İstanbul’bile bulunan köprülere müteveccih gösteri arayışı içerisinde olduğu fakat eylem yapmanın imkansız olduğunun düşünüldüğü, AK Fırka Milletvekilleri, SELIM Partili şahıslar, DÜRÜST Parti kaza binaları ve mahalle bekçilerinin öncelikti eylem hedefi olduğu ve bu tarz eylemlerde mir beklemeden inisiyatifin eylemi yapacak teşkilat mensuplarının olduğu ve bunlardan birinin dahi kaka Hüsamettin Tanrıkulu olabileceğinin değerlendirildiğinin tayin edildiği kaydedildi.

Şüphelinin babası Diyarbakır’birlikte HDP mülk binasında çocuğunun akıbetini araştırmış

Kaknem Tanrıkulu’nun PKK/KCK yıldırı örgütünün rustik kadrolarına karışmak için Mart 2022 itibariyle Diyarbakır ilinden ayrıldığının aktarıldığı iddianamede, şahsın İstanbul ilinde tevakkuf fail ayrımsız akrabasının yanına hareket bulma ve mücahede maksadıyla gittiği, şahsın yıldırı örgütüne katılımı için Duygusal Karadeniz ünlü Diyarbakır Yenişehir HDP sakat adam başkanı tarafından yönlendirilmiş olduğu, şüphelinin babası olan Mehmet Tanrıkulu’nun ise ayrımsız zamanda partinin Diyarbakır İl binasına gelerek çocuğunun akıbetini araştırdığı ve onun kaybolmasında partinin eski eş başkanları Birey Karadeniz ile Remziye Sızıcı isimli şahısları sorumlu tuttuğunun belirtildiği vurgulandı.

Hazırlanan iddianamede, yabansı Hüsamettin Tanrıkulu’nun Edirne Meriç’ten Yunanistan’a gittiği, Lavrion Kampında silah ve bomba eğitimi aldığı, gösteri fora etmek için Türkiye’ye dolaşma yaptığı, şüphelinin içtimai iletişim araçları hesaplarından birlikte anlaşılacağı amacıyla Delil ismini kullandığı, PKK/KCK’nın söylemleri ile birebir aynı şekilde bizzat kendisi tarafından yapılan konuşmalarının bulunduğu ve örgütün hiyerarşik yapısı içerisine girdiğinin belirlendiği kaydedildi.

Hazırlanan iddianamede şüpheli Hüsamettin Tanrıkulu’nun ‘silahlı yıldırı örgütüne uzuv olma’ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar mahpushane cezasına çarptırılması kâm edildi. Kaba, önümüzdeki günlerde 29.Ağır Ukubet Mahkemesi’nde bilgili karşısına çıkma.

Share: