Bölük piyasası soğudukça kiralar düşüyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Sonuç 40 yılın en yüksek pahalılık oranlarının ortasında basamak maliyetleri bir nice almaç üzere karşılanamaz seviyelere yükseldi. Bu ebat alelhusus KÖLE’nin büyük şehirleri için meri. Şişman şehirlerde kiraların 5 bin dolardan başlaması artık alışılagelen sıradan tıpkı ebat kendisine kabul ediliyor.

Fortune’dan Kaitlyn Koterbski’nin haberine göre, göz piyasasında kiraların bu seviyelere yükselmesinin bir nice nedeni bulunuyor. Pandemi süreci, on yıllara müstenit mahdut en ve şiddetli ısınan basamak piyasası bu nedenlerin elden birkaçı. Tamam başınızı sokacağınız makul fiyatlı bire bir ocak keşfetmek bu kadar pres mu? Bunun cevabını bellemek amacıyla görece âdeta şehirlere kilitlenmek gerekiyor.

Kıtipiyoz şehirlerde kiralar düşüyor

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, FED’mağara rekor nema artışlarıyla adım adım soğuma belirtileri gösteren bölük piyasasında, gâh şehirlerdeki evlerin kiralarında yaşanan düşüş, para şişkinliği altında ezilen ABD’lilerin rahat tıpkı çağ almasını sağlıyor.

Rent.com verilerine göre Dallas’ın 48 balçık kuzeyinde kâin McKinney, kira fiyatlarında yaşanan düşüş anlamında önde mevrut şehirlerden biri konumunda bulunuyor. 200 binden az nüfusuyla nazik metropollere sürüş mesafesinde olan McKinney, küçük benzeri kasabanın sunduğu bütün avantajlara eş sayılır.

McKinney’i kira düşüş oranında izlem fail tıpkısı sair kent ise St. Louis. Alelhusus biricik yatak odalı dairelerin kiralarında şişman düşüş yaşanan St. Louis’da sakinler hem kiradan tasarruf ediyor hem bile büyük şehrin avantajlarına eş oluyor.

Pandemiyle başlayan ve sonrası süreçte bile bitmeme fail uzaktan ya da hibrid say modellerinin yaygınlaşmasıyla metropollerde gebe kiralar isnat etmek hesabına henüz asude ve bağıl düşük muteber evleri yeğleme fail Amerikalılar için kiraların yıldan yıla düştüğü şehirler berenarı iktisadi aynı hal adına öne çıkıyor. Rent.com’a bakarak bir tane akak odalı dairelerbile kiraların yeryüzü efdal oranda düştüğü şehirler, alelhusus etkin kesimler üzere yer akilane alternatif kadar gözüküyor.

Kira düşüş oranı yeryüzü efdal şehirler

McKinney, Texas: % 50.1

St. Louis, Missouri: % 31.9

Norfolk, Virginia: % 24.2

Cleveland, Ohio: % 24

Anaheim, Kaliforniya: % 18.7

Pittsburgh, Pensilvanya: % 17.8

Baltimore, Maryland: % 17.8

Wichita, Kansas: % 15.4

Houston, Texas: % 14.7

Las Vegas, Nevada: % 12.7

Kira artım oranı genişlik yüksek şehirler

Öte yandan, kira ücretlerinin gökdelenler büyüklüğünde yüksek olduğu New York City dahil bazen şehirlerde bibi Haziran ayındaki seviyelerinden daha faziletli kira fiyatları gözleniyor. New York’ta yegâne yatak odalı aynı dairenin averaj kirası sabık yıla göre yüzdelik 41 artışla 5.812 doları buluyor.

Fakat New York kiraların efdal seyrettiği tek şehir değil. Rent.com verilerine göre yüzde 108,2’lik artım oranıyla Austin, yegâne akak odalı evlerin icar bedellerinin bildirme yüksek oranda arttığı şehirlerin başında geliyor.

Austin, Texas: % 108.2

Jersey City, New Jersey: % 51.6

Tempe, Arizona: % 49.3

New York, New York City: % 41.0

Salt Lake City, Utah: % 40.5

Long Beach, Kaliforniya: % 39.6

Fremont, Kaliforniya: % 38.2

Richmond, Virginia: % 35.7

Tacoma, Washington: % 32.8

Portland, Oregon: % 32.2

Hane fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

Yabancı yatırımcılar bölük piyasasına hoşgörüsüz dönüyor

 

2023 yılında hane piyasasını neler bekliyor?

 

Göz piyasasında tashih başladı, dağ senaryo mail

 

Share: