Bitlis’te kuduz olan çocuğun babası, sözleriyle yürek parçaladı

Türkiye günlerden bu yana Bitlis’ten gelecek ferah haberi bekliyordu. Köpeklerin ısırdığı çocuklardan biri taburcu olurken, diğerinin durumunun ciddi olduğu açıklandı.

ACILI BABA KONUŞTU

Kuduz tanısı konulan 12 yaşındaki M.E.’nin kederli babası, oğlunun durumu hakkında konuştu. Baba Maksat Erçetin, beş çocuğundan ikincisi olan 12 yaşındaki M.E.’nin durumunun ciddi olduğunu açıkladı.

“HABERİ ALDIĞIMDA ALIŞILMAMIŞ OLDUM”

Yaşadığı dramı Habertürk muhabirine anlatan bedbaht ağababa, “Haberi aldığımda alişilmadik oldum. Durumunun riskli olduğunu söylediler” ifadelerini kullandı. Cet Murat Erçetin yaşadıklarını şöyle anlattı: Ben inşaat işleriyle uğraşıyorum. Yılın 7-8 ayı, evden uzakta ekmeğimizi kovalıyoruz. İnşaat sezonu durunca dahi memlekete gidiyoruz. Beni aradıklarında dahi Osmaniye’birlikte inşaatta sıva işi yapıyordum. Haberi alır almaz memlekete gittim. Annesi çocuğun kolunun kaşındığını ayırt ettikten sonra hastaneye götürüyor. Ben, haberi aldığımda şok oldum. Olayın tüm namına ne ant olduğunu, köpeğin hangi ant ısırdığını bilmiyoruz. Adilcevaz’dahi ayrımsız iğne yapıldıktan sonraları bizi Ankara’ya irsal ettiler. Ankara’dahi çocuğun tahlilleri yapıldı. M., beş çocuğumdan ikincisi. Ehlihibre doktorlar bize durumun riskli olduğunu söylediler.

“ETIBBA SEÇKIN ŞEYE HAZIRLIKLI OLUN DEDİ”

EN ÜST halamla alay malay doktorlarla görüştük. giderek seçme şeyin olabileceğini bize ilettiler. Vallahi hep çocuğuna çok ilgi etsin. Uşak acısı çok pahal; ego yaşadım on paralık kimse yaşamasın. Annesi da ağlıyor; ben bile ağlıyorum. Seçme şeye hazırım. Bu acıdan balaban dokunaklı namevcut. İnsan başına gelmeden sokaktaki başı yersiz kediyi, köpeği düşünmüyor. Aklınıza gelmiyor ki… Gelişigüzel husus Allah’tan. Tılsım alınmalı bu acıyı kimesne yaşamamalı.”

Share: