BioNTech, Avustralya’da mRNA araştırı merkezi ve üretim tesisi kuracak

Alman biyoteknoloji firması BioNTech, Kovid-19 aşısının arkası sıra Avustralya’nın Victoria eyaletinde bir araştırı merkezi ve istihsal tesisi nesir ederek arsıulusal varlığını genişleteceğini bildirdi.

BioNTech’ten yapılan açıklamada, BioNTech ile Victoria Eyaleti’nin gizil mRNA tabanlı aşılama ve tedavilerinin araştırılıp geliştirilmesi üzerine mülahaza mektubu imzaladıkları belirtildi.

Söz konusu önemli teşrikimesai kapsamında, BioNTech, Melbourne kentinde mRNA tabanlı ürünlerin ve adayların üretimi için” BioNTainers” yerine adlandırılan üretim konteynerleri düz yazı edecek ve araştırı merkezi kuracak.

BioNTech, Avustralya’daki veri insanlarının araştırma projelerinin uygulanmasını destekleyecek ve ülkede imtihan edilmekte olan iki Safha 2 adayına melfuf olarak otolog ZAR-T göze tedavisi adayı BNT211 karışma doğmak amacıyla eklenmiş klinik kanser ürünü adaylarının testlerini değerlendirecek.

Melbourne, Alman şirketin Almanya dışındaki üçüncü zat mRNA istihsal tesisi olacak.

Şirketin Ruanda ve Singapur’da bu zümre istihsal tesisleri bulunuyor.

BioNTech, güzeşte sene aşılardan 19 milyar ekü sağlık elde ederken, gelirlerinin bu sene 17 milyar avroya düşmesini bekliyor.

Share: