Beynin merkezini şamil tümör sağlıklı gözünü âmâ etti… Merbut ameliyatla sağlığına kavuştu

Beynin merkezini kaplayan tümör sağ gözünü âmâ etti… Bağlı ameliyatla sağlığına kavuştu

ELAZIĞ – Gaziantep’te hararetli ve iki yıl önce ortada kötü huylu tümör tayin edilen Nahsen Nacar, bu müddet zarfına bir nice tedavi oldu fakat akıbet alamadı. Tümörden kıran sıhhatli gözünü kaybeden Nacar, geldiği Elazığ’de yapılan kalburüstü operasyonla sağlığına kavuştu.

Gaziantep’te eğleşme fail Nahsen Nacar (33), kısaca 2 yıl geçmiş yürümede çektiği kalın sonrası yapılan tetkiklerde beynin ‘Mezensefalon’ adı verilen bölgesinde kötücül tümör olduğu görüldü. Bu süre ortamında yaşadığı şehirde birçok nöbet tedavi olan Nacar’ın 6 ayda aynı beyninde tümörün oluştuğu tayin edildi. Nacar’ın ailesi, araştırmaları sonrası Elazığ Mediline Hastanesi Akıl ve Sinir Cerrahisi Bölümünden Op. Dr. Mehmet Koparan ile iletişime geçti. Efdal riskli olay adına değerlendirilen Nacar, Op. Dr. Koparan ve ekibi marifetiyle bağlı yöntemle yapılan kalburüstü operasyonla sağlığına kavuştu. Hekim, hastanın esenlik durumunun iyi olduğunu söyledi.

Görme yetisi yavaş yavaş gelmeye başladı

Yapılan liyakatli operasyonla hastanın durumunun iyiye gittiğini ifade fail Op. Dr. Mehmet Koparan, “Hastamız 2 yıl önceki us tümörü zımnında ameliyat geçirmiş. Ancak o ameliyattan sonradan sağlıklı gözü müşahede kaybına uğramıştı. Tümör gine ağız ağıza ortada. Tığ dahi arkadaşımızın bize bu hastayı yönlendirmesiyle ameliyata aldık. Ameliyattan evvel esas ağrısı ve sair şikayetleri mevcuttu. Ilkin üstelik tanısı konulmuş tıpkısı sökel. O görüntülemelerin konusunda biz hastayı ameliyata aldık. Ameliyattan çıktıktan bilahare hastanın normal takiplerini yaptık, herhangi problemi olmadı. Sabah muayenesini yeniden yaptık, esen gözdeki sıfır olan o görme kaybı şuanda adım adım açılmaya başladı. Refleks döndü ve şuanda sayrı metin. Burada koca olan kanı tümörlerinin yaş farkı gözetmeksizin insanlara pres şartlara düşürebileceğini toplumun bilmesi gerekiyor” dedi.

Kardeşinin kısaca iki yıldır bu hastalıkla boğuştuğunu dile getiren Mahmut Nacar, “Rahatsızlığının olduğunu ayağından fark etti. Topallamaya başlayınca dakikasında hastaneye götürdük. Gaziantep’te yaşıyoruz. Doktorlar dahi film çektiler ve ameliyata aldılar. Tedavisi oldu amma ur büyüyormuş. Her şeş ayda ayrımsız film çektik ve büyümüş dediler. Gaziantep’teki doktorlar buradaki doktoru bizi önerdiler ve geldik. Ameliyatımızı yaptık. Hekim, afiyet durumunun bereketli olduğunu söylüyor” diye konuştu.

Share: