BENDE’birlikte mortgage faizleri arttı

KUL Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırmasına bakarak, mevsimlik faktörlerden arındırılmış, baştan finansman ve kurum kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan çevre endeksi yüzde 1,1 düşüşle 734,9 nokta oldu.

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 1,2 düşüşle 280,4 benek olurken,  refinansman endeksi ise yüzdelik 0,9 düşüşle 3.359,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,10 (Eski yüzdelik 3,03), 15 almanak yüzdelik 2,43 (Önceki yüzde 2,34), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,77 (Önceki yüzdelik 2,51), 30 almanak jumbo faizi yüzde 3,14 (Esbak yüzdelik 3,11)  oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince mübayaa evet birlikte refinansman amacıyla yapılan hep geleneksel ve cesamet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik ocak konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul kendisine geleneksel ve amme kredileri kalkmak üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Dizin, var olan hane satışlarını gösteren emin tıpkısı karine kendisine akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için emniyet kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, kül refinansman üzere yapılan mortgage kredi faaliyetleri için ongun bir araz kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 24 Eylül ile sona eren haftayı kapsıyor.

Share: