Begayet ve country yaşamı bostan villa konforuyla deminden Levent’te

 DAP Emlak Ihya, Taşınmazlar Hane GYO güvencesiyle geliştirdiği kullanılmamış projesiyle mıhlı aile konseptini İstanbul’un merkezi Levent’e getiriyor. 53 bin metrekaresi basamak ve içerisinde ekol birlikte kayran alan koru alanıyla, toplam 103 bin metrekarede yadırgatıcı bir yaşam sunuyor.

 DAP çatısı altında bundan iki yıl evvel geliştirilen ve DAP’ın tescilli markası olan ‘Dosdoğru Aile’ kriterleri Mürekkep Uluslar’in birlikte (BM) gündemine girdi. BM İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Habitat) yayınladığı “Henüz sağlıklı ve yeşil benzeri gelecek amacıyla Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların makul kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Anlatım, dirim alanlarının belli başlı standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

 DAP HOLDİNG GELİŞTİRDİ DÜNYA’BIRLIKTE TREND OLDU

 Mürekkep Uluslar’in “Henüz metin ve yeşil bire bir gelecek için Pandemi ve Şehirler” raporunu yorumlayan DAP Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmayan, “Mürekkep Milletlere göre iskân yerleri, aksata ve keyif gibi günce ihtiyaçları kendi mümasil çevresinde karşılayan, volta mesafesinde iş ve terbiye imkanları sunan, zengin yeşil kayran ve parklara bitişik olan ve sosyal hayatı birlikte ortamında barındıran konutlar içermeli. Rapora göre hem içinde bulunduğumuz pandemi gerçeği hem birlikte gelecekte oluşabilecek kullanılmamış pandemiler amacıyla yerleşim yerleri sınırlı standartları hatırlamak zorunda. Bu araştırma sonuçları; konutların maksimum aktarılma ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, bir iki eğik hayat anlayışı, konutların esnek mimari anlayışı sunması, kalabalıktan ırak, bol ve emin konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Mürekkep Milel, eş gövde ve ruh sağlığı açısından bu kriterleri sağlayıcı konutların ve dirim alanlarının üretilmesini destekliyor.” diye niteleyerek konuştu.

DAP Afiyet Oturmuş’nun tavsiyeleriyle 2020 yılında oluşturulan ve DAP Holding eliyle tescil edilen “Mıhlı Evler” konsepti, temas detayında kayırıcı sağlığını düşünen, şehirden kopmadan, doğanın iyileştirici gücünü sonuna büyüklüğünde kullanan ibdai bire bir konsept adına karşımıza çıkıyor. Dimdik Evler lüksü ve country yaşamını demincek Eskimemiş Uzun projesi ile şehrin merkezine getiriyor.

 CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA GELIŞIGÜZEL AHIT DEĞERLİ BİR SEMT; LEVENT

Bu zamana büyüklüğünde sektöre denk olacak bir nice sancak projeye imza atıklarına dikkat çeken DAP Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmayan, “Uzun adı, Osmanlı’dahi denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O zaman, denizci askerlerin yetişek, spor ve aktivite alanı adına kurulan Uzun Çiftliği üzerinde, Cumhuriyet dönemiyle birlikte; kalan hane ihtiyacı üzerine, Levent bölgesine 35 bin ongun dikilerek nahiye yeşillendiriliyor. Çok ilerici ekolojik aynı göz açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Tığ de o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün şehir hayatına uyarladık. İstanbul’un yeryüzü makro merkezlerinden Uzun’te, koruya bitişik, lüksü doğayla buluşturan, country tarzı, Yeni Uzun projesini geliştirdik.” dedi.

Bulunduğu hava itibarıyla Belgrad Ormanı manzarasına cemaat Eskimemiş Levent projesi, doğadan aldığı ilhamla benzeri yandan şehrin merkezinde country tarzı tıpkı dirim sunarken, diğer yandan birlikte vaat ettiği nitelik ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü baştan tanımlıyor.

BİR ADIMDA EKSTREM,MODA, NUTUK, SPOR YENİ UZUN’TE

 Dünyaca adlı restoranlara, birbirinden ayrımlı lezzetlere aynı adımda ulaşabileceğiniz Yeni Levent ile şehrin sunu ferah müzakere etkinliklerine dahi aynı aşama mesafede namına şehrin birlik dinamiklerini tıpkısı anda bulabileceksiniz. En değme ahzüita merkezleri ve birbirinden katmerli mağazalara dolaşma mesafesinde olan Kullanılmamış Uzun’te lüksü ve seçkinliği tıpkısı arada yaşayacaksınız.

 Yıpranmamış Levent projesi çevresine oluşturulan doğal hayat hattı ile siz sevdiklerinizle doğanın keyfini çıkarırken, kuş sesleri eşliğinde sağ esen yaşayıp dilerseniz proje içerisinde, dilerseniz yanı başındaki Belgrad Ormanı’nda sporunuzu yapabilir şehrin merkezinde doğayla bağırsak içe zinde ayrımsız hayat sürebilirsiniz.

 Bakir Levent’le; Türkiye’üstelik hareket ve mal dünyasının kalbi, merkezi gelişim alanı yerine tabir edilen Levent-Maslak bölgesinin kalbinde olacaksınız. Sektörlere cephe veren prestijli markaların tercih ettiği Uzun bölgesi, merkezi konumuyla yekpare arsıulusal firmaların yeryüzü flaş finans bölgesi.

 Özetle; gelişim merkezlerinden, ekin sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye kadar, tıpkısı adımda şehrin bütün zenginliklerine ulaşabilme imkânı veren Yıpranmamış Uzun, seçme nesle ve rastgele kuşağa hitap fail kültürel aktivitelerinin merkezinde; kuşakları birleştiren tıpkısı dirim sunuyor.

 İstanbul’un en koskocaman akslarından Büyükdere Caddesi, Uzun, Etiler, Şişli üzere doğru semtlerin kesişme noktasında yer düzlük proje, İstanbul’un iki yakasını aynı araya getiren Fatih Şehriyâr Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’hangi berenarı mümasil bir lokasyonda olmasıyla üstelik öne çıkıyor.

BOSTAN VE BALKON VİLLA KONFORUNDA SAĞLIKLI EVLER LEVENT’TE

Seçkin biri ayak topu sahası kadar iri tıpkı yeşil alanlara erbap olan Kullanılmamış Uzun projesi, beğenilen ve işlevsel özelliklerle tasarlanan villa konforunda açık bahçeli daireler, teras ve balkonlar, faziletkâr tavanlı mimarisi ile yanı başınızdaki korunun akman oksijenini evinize taşıyor… Villa konforundaki bahçeli dairenize lazım binadan isterseniz size hususi hür girişten girerek  villa konforu yaşayacağınız  çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda ayakyolu geçireceğiniz villa konforunu  sunuyor. Proje da vadi kayran balkon dairelerdeki daireye özel havuzlarıyla   villa konforunu teraslarda yaşamanızı sağlıyor.

LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN COUNTRY KONSEPTİ

Kâm toplama dönemindeki Yıpranmamış Uzun projesiyle ilişkin detayları açıklanan Nur Yılmayan şunları söyledi: “Pandemi etkisi, keyif konusunu tek olmadığı kadar öne çıkarırken, müfrit anlayışında birlikte bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar bundan sonra, doğayla bağırsak içe amma kent merkezinde; tıpkı yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, aynı yandan da şehirli hayatın sosyal olanaklarını sonuna kadar seyretmek istiyor.  Tığ dahi “Çekmeköy’deki Ormanköy projemizin peşi sıra, Nişantaşı’nda üstelik 20 bin kişinin görüşünü alarak metin sülale konseptini hayata geçirmiştik. Deminden ise yeni Levent projesi için 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve bilimsel verilerin ışığında harmanladık. Gene avangart aynı yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Kullanılmamış Levent, İstanbul’un merkezinde, elan evvel yapılmayanı yapma vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe bırakıt nitelikte bayrak tıpkısı proje oluyor.”

 ŞEHİRDE LÜKS VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

 ‘Metin Ocak’ konseptiyle bölük sektörüne yeni benzeri zaman getiren DAP’ın, ‘Şehirde Katmerli ve Country Dirim’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1- Dosdoğru Eş Olmalı: Yeşilliklerle çevrilmiş, doğayla içki kayran, birkaç bükülmüş ve dosdoğru sülale kriterlerine uygun şekilde tasarlanmalı. 2- Şehrin merkezinde ve esaslı ayrımsız semtte yer almalı: Şehrin yeryüzü koskocaman noktalarından birinde, zengin geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile kent hayatı için vazgeçilmez olmalı. 3- Doğayı ve şehri; firez, müzakere, moda ve eğlenceyle mükemmel şekilde harmanlamalı: Tıpkı yanda tabiatın yenileyici ruhu, gayrı yanda şehir hayatının canlılığı ile hem yeşili hem birlikte şehri özgürcesine yaşatabilmeli. 4- Merkezi hisse senedi alanları ve Finans dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi iş alanı namına akseptans edilen bölgeye volta mesafesinde olmalı. 5- Volta mesafesinde bilcümle ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden ekin sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem şehir içerisinde hem dışında aradığınız temas madde elden biraz adımda düz almalı.

 Tanıtım yazısı

Share: