BBP Genel Başkanı Destici, Denizli mitinginde konuştu

Balaban Birlik Partisi (BBP) Umumi Başkanı Mustafa Destici, El-Tığ Hava Harekatı’ndaki başarıları dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkürname ederek, “Bu harekat dünyada ancak biraz ülkenin yapabileceği, bu büyüklüğünde gücük sürede, büyük boyutta tıpkısı harekattır.” dedi.

Destici, partisinin Denizli Kavim Caddesi’nde düzenlenen mitinginde konuştu.

Konuşmasına Türk Silahlı Kuvvetlerinin El-Kılıç Gelgel Harekatı’na değinerek başlayan Destici, “ayrımsız geceleyin ansızın gelebiliriz” sözünün gereğinin yapıldığını, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki teröristlerin, inlerinde vurulduğunu söyledi.

“Bire Bir kaplan kabil saldırdılar ve hepsini de elhamdülillah inlerinde imha ettiler.” diyen Destici, teröre cebin içeride ve dışarıda savaş fail bütün düzenlilik güçleriyle çekicilik duyduklarını rapor etti.

Destici, geçmiş akşamki operasyonun hem Irak hem Suriye’yi kapsayan degaje tıpkı alanda uygulandığına belen ederek, “Yaklaşık 700 kilometrelik bir alanda hava harekatı yürütme edilmiştir. Bu harekat, dünyada ancak beş altı ülkenin yapabileceği, bu büyüklüğünde bodur sürede, balaban boyutta bir harekattır. Türk Silahlı Kuvvetleri bunu nail ve hep hedefleri cümle tıpkısı şekilde yerle ayrımsız etmiştir. Allah var etsin onları diyorum.”

Bu saldırının Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde sabık pazar haset gerçekleştirilen terör saldırısına denk yapıldığını hatırlatan Destici, bu saldırganlardan hesabın misliyle sorulduğunu ve sorulmaya devam edileceğini dile getirdi.

“Yıldırı devletine boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz”

Terör örgütleri PKK, FETÖ ve DEAŞ’ın saldırılarına maruz kaldıklarını ve buna karşın hiç mankafa kadem atmadıklarını vurgulayan Destici, “Saldırıları püskürttük ama terör örgütlerinin ülkemizi, milletimizi misyon kayran provokasyonları, dezenformasyon çabaları devam ediyor. Suriye’deki iç savaşın tarafları geçmiş masum sivilleri, Suriye’de zihayat soydaşlarımızı, sonraları sınırlarımızı kasıt aldı. Küresel güçler, Suriye’üstelik yavaş yavaş ilk hedefi Türkiye’nin arazi bütünlüğü olan tıpkı terör devleti kurdurmaya çalıştılar. Kabul etmedik, dal eğmedik ve eğmeyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Şiddetli hatıraların tıpkısı benzerini yaşamayacağız”

Türkiye’nin sağgörü projesi TOGG’un üretim aşamasına geçmesini birçok açıdan mefret bulduklarını anlatan Destici, şunları kaydetti:

“Ülkemizdeki temas evolüsyon, rastgele artma, gelişigüzel envestisman, bize fakat mutluluk verir. Zaman TOGG’a karşı dahi benzerlerini gördüğümüz küçümsemelerle, yavaş kompleksleriyle, sömürge zihniyetiyle üretim toplumu olmamızı, dünyayla rekabet etmemizi istemeyenlerin, apayrı ülkelerin, içerideki işbirlikçilerinin gayretleriyle çokça sayıda evolüsyon hamlemiz akamete uğradı. İnşallah bu posta ayrımsız çığlık hatıraların ayrımsız benzerini yaşamayacağız.”

Destici, başörtüsü konusunda gelecek hafta Topluluk İttifakı’nın Esas değişikliği teklifinin Meclis’e geleceğini, CHP’nin bu konuda ne yapacağını göreceklerini belirterek, “Bakalım hangi yapacaklar? Kim gönülden, kim takiyeci ortaya çıkma. Kim bayağı inanç hürriyetinden, başörtüsüne özgürlükten yana, kim yasaktan yana, ki üstelik başörtüsü düşmanları ile kol kolalama meydana çıkacak.” dedi.

Destici altılı ganyan masada saha düz parti liderlerine üstelik seslenerek, “CHP’nin yörüngesine girmiş ve kendilerini ulusalcı, muhafazakar, sağcı diye tanımlayan altılı ganyan masanın beşlisine… Neler olduğunun farkında değil misiniz? Milletimizin bunun farkında olmadığını mı sanıyorsunuz? Milletimizin sandıkta size müstelzim dersi vermeyeceğini mi sanıyorsunuz? Elbette verecek ve CHP ile PKK’nın politik şubesi HDP ile gelişigüzel sizi de sandığa gömecektir.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylarının belli olduğunu tamlayan Destici, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Ülkemizin Iri Ilişki Partisi’nin katkısına ihtiyacı var. Ülkemizin Topluluk İttifakı’na ihtiyacı var. Ülkemizin sizlere ihtiyacı var. Bu dahi fakat sizin desteklerinizle cins kabil. Tarafımızı sizin istikametinize, sizin değerlerinize, sizin inançlarınıza bakarak belirledik. Adayımız de tarafımız da bellidir. Reisicumhur adayımız, Cumhurbaşkanımızdır.”

Share: