Baştan Zenginlik Partisi Genel Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin yer kongresinde konuştu Açıklaması

Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, bütün siyasi hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla uğraş etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Dert Umum Eğitim Bilimi Müdürlüğü Salonunda planlı partisinin 2. Kıytırık İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan kabilinden temas ırktan ve gelişigüzel kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla alay malay çözüm elde etmek için yola çıktıklarını tamlayan Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, bütün politik hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla uğraş etti. Onun amacıyla Veca’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın da Sakarya’dan bir farkı yoktu. Ayrıca ve hatta Şark ve Güneydoğu Küçük Asya illerinin artık ihtiyacı olduğundan ortalık siyasal hayatı boyunca sunu iri hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Allah gani gani yağmur etsin. Cenabıhak binlerce sefer razı olsun. Tafsilatlı yıllar süresince boşlama edilmiş, üvey çocuk muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayımsız kasılma kazandı. Zira bağlılaşım elden lafla imkânsız. Bu sevginin hayata geçmesi için fiili olarak icraat ve adım atmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve sözde bir tabiiyet olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Avrat kadına, koca erkeğe evliliklerin resmi ve türel altyapısını yapmak üzere imzalanan tıpkısı sözleşmedir. Cenabıhak koruma görevlisi. Sebep o sözleşmede ev koca demiyor da partnerler diyor. Eş koca arasındaki şiddet değil, ebeveyn arasındaki takat değil, hastalık partnerler arasındaki ivinti deniliyor. Zira partnerde eş koca olma şartı bulunmayan. Erkek erkeğe de ortak oluyor. Karı kadına birlikte eş oluyor. Evlilik ve nikah olması eşya değil. Bu Arada yaşasan bile kuma oluyorsun. Eş kavramı denen aynı terim kullanmıyor. Ocak içi çaba demiyor. Familya içi güç diyor. Hakeza bir sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem deklare etmek geçmiş işim olacak’ diyen bir altılı masadan bu ülkeye ve bu millete ayrımsız müfit dirimlik mi Allah aşkına, tabii ki gelmez.”

fiks menü ile gidilen seçimde mevcut komutan Görgülü Kuruş, tekrar başbuğ seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan yıpranmamış üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: