BAŞDENETÇİ MALKOÇ’TAN ZÜRRIYET NÖBETİ EDEN AİLELERİ ZİYARET

Diyarbakır’a mevrut Amme Başdenetçisi Izzetinefis Malkoç, Bağlar ilçesinde kâin HDP memleket binası önündeki genç erkek nöbetindeki aileleri konuşma etti. Eşi Ayşe ile bala nöbetindeki aileleri ülfet fail Itibar Malkoç, aileler marifetiyle karşılandı. Burada keçe içerisine giren Malkoç, çocukların fotoğraflarına bakarak, hikayelerini dinledi.

‘TERÖRDEN YER ÇOK MAĞDUR OLAN KOLLAR VE ANNELERDİR’

Ziyarette mütekellim Kamu Başdenetçisi Izzetinefis Malkoç, 5 yıldan bu yana devletin aldığı tedbirler sonucunda Türkiye içerisinde terörün kökünün kazınmak amacıyla olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti

Türkiye’nin etrafında Suriye’birlikte ve Irak’ta iç harp var. İran’da engelleyim var. Ukrayna ve Rusya arasında savaş var. Tığ hakeza bire bir bölgede yaşıyoruz. Bin yıldan beri Kürt ve Türk ile diğerleriyle bu arada dostça sağlık içerisinde bu bölgede yaşadı bu insanlar. Alelhusus yabancıların araya girmesiyle PKK kabilinden benzeri yıldırı örgütlerini örgütleyip milletimizin başına bela etmesi sonucu bu bahsettiğimiz ahval meydana geliyor. Terörden yeryüzü aşkin mağdur olan füru ve annelerdir. Bunun arz boş ve somut örneği bile burada. Bilcümle anneleri dinledik, 14-15 yaşlarında lise çağında ve 9 yaşında ilköğrenim çağındaki çocukları kandırarak dağa çıkarmışlar. Bunlar çocuk ve bigünah insanlar. Kendi çepel emellerine alet ediyorlar. Amma şurası memnuniyetle belirteyim kim elbette terörün yeryüzü balaban mağduru torunlar ve annelerse, annelerin çocuklarına sahip çıktığını Diyarbakır anneleri olayında haddinden fazla engelsiz ve kemiksiz gördük. Biraz geçmiş çocukların annelerini dinlerken hem gözüm yaşardı hem da göğsüm kabardı. Geleceğe olan umudum henüz birlikte arttı. Çocukları kandırılan annelerimiz bu kararlılıkta ve azimde olduktan bilahare bu çocukları inşallah onların elinden alacağız. Bunda tereddüdümüz yok.

Share: