Başbuğ Işıksu’dan Müptedi Sporu sevindiren destek

Saftirik Spor Kulübü yöneticileri ile mülaki Başbuğ Bahtiyar Işıksu, “Şehrin kalbi Adapazarı’mızın spor geleceğinin haddinden fazla daha ongun noktalarda olması üzere gayretle çalışıyoruz. Gençlik ve Spor Kulübümüzle uluslararası ve ulusal başarılara imza atmanın, saftirik spor kulüplerimizle her devir bu arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Zaman üstelik Tıfıl Spor Kulüplerimize 350 bin TL’lik destek sağlıyoruz. Berceste olsun. Adapazarı, sporla iyice” dedi.

Adapazarı Şehremini Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Meclis Üyeleri Behlül Bayrak ve Nilgün Temiz ile birlikte tor spor kulüpleri yöneticileri ile buluştu. Adapazarı Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Tor Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Yaşar Delecek’nın üstelik katıldığı buluşmada, tıfıl kulüplerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Komutan Mutlu Işıksu, 2022-2023 Idmansız Ayak Topu sezonunun doğru olması ve müsabakaların fair-play ruhu zarfında oynanarak tamamlanması temennisinde bulundu.

Adapazarı’nın seçme alanda liyakatli ve emsal gösterilen benzeri dalan olması için gayretle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Bahtiyar Işıksu, birlik ve beraberliğin öneminin altını çizdi. Başbuğ Işıksu, “Şehrin kalbi Adapazarı’mızın yönetimini yaşama aldığımız önce günden bugüne, gelişigüzel devir, “Adapazarı, sporla sunturlu” diyoruz. Gençliğe ve spora çokça ehemmiyet veriyoruz. 2019 yılında Adapazarı Belediyemizin bünyesinde evvel Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nü bir lahzada ardından birlikte Adapazarı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünü kurduk. 23 Ağustos 2019 tarihinde kurulan kulübümüz Boks, Okçuluk, Triatlon, Tenis, Judo, KickBoks, Taekwondo, Cimnastik, Karate ve Özel Sporcular (Yüzme) branşları gelmek amacıyla toplanmış 11 branşta faaliyetlerine devam ediyor” dedi.

Adapazarı Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü sporcularının çokça heybetli başarılara imza attığına ilgi calip Işıksu, “Pakt sporcularımız, 1 Avrupa Şampiyonluğu, 3 Avrupa 2.’liği, 4 Avrupa 3.lüğü, 1 Balkan Şampiyonluğu, 1 Balkan 2.’liği, 9 Türkiye Şampiyonluğu, 18 Türkiye 2.liği ve 8 Türkiye 3.lüğü dereceleri görünmek için toplamda 45 madalya elde ederek güdük zamanda balaban başarılara imza atmışlardır. Hepsiyle gurur duyuyor, çalıştırıcı ve kulüp yönetimini de tebrik ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

“24 kulübe 350 bin TL’lik destek”

Sporun ve sporcunun temas ant yanlarında olduklarının altını çizen Komutan Mutlu Işıksu, “Spor kurslarımızla, düzenlediğimiz turnuvalarla, natür yürüyüşleri ile gençlerimizi sporla buluşturduk, millî spor organizasyonlarına destekleyici yerine şehrimizde spor kültürünün ve spor turizminin gelişmesine katkı sağladık. Spor malzemesi desteği verdik, sporcu kafilelerimize erişim desteği sağladık. Karaman Spor Kompleksimizden Adapazarı’mızın takımlarının faydalanması için himmet gösterdik. 2019 yılından bugüne büyüklüğünde gençlerimizin spor yapmaları amacıyla mahallelerimize 10 skor Ayak Topu sahası, 22 adet Basketbol Sahası, 1 Voleybol Sahası, 65 Spor Aletleri parkı kazandırdık. Tıpkı zamanda 9 futbol sahası ve 9 Basketbol Sahasını de yeniledik. Sporun ve sporcunun tamamen yanındayız, Sakarya ASKF Başkanlığı ile koordineli ve ahenktar çalışmalarımızla dünkü sporun gelişmesine müteveccih desteklerimiz bitmeme ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Sporda Yılın Enleri Törenine birlikte geçtiğimiz yıllarda olduğu kadar bu yıl dahi gine destekleyici adına desteğimizi sürdürdük. Biliyorsunuz, 2019 yılında 25 Tor spor kulübüne, 2021 yılında 23 Müptedi spor kulübüne nakdi destek vermiştik. Bu sene de 24 idmansız kulübümüze 350 bin TL nakdi desteğimizi sağlıyoruz. Adapazarı Belediyesi olarak amatör spor kulüplerimizin seçme devir yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz. Alımlı Çalımlı olsun” şeklinde konuştu.

“Birlikten başarı doğar”

Komutan Işıksu’nun konuşmasının ardından düşüncelerini paylaşan Komutan Yardımcısı Fatih Çelikel, “Spor camiasında yıllarca görev aldık. Tor sporda sunulan desteklerin hangi büyüklüğünde büyük olduğuna bütün tanık olduk. Bahtiyar Işıksu Başkanımız liderliğinde spora ve sporcuya cesim katkılar sunmaya devam ediyoruz. Karaman Spor Kompleksimizde elimizden geldiğince spor kulüplerimize koruyucu olmaya çalışıyoruz. Bugün çokça pir ve şanlı tıpkı devir. Birlikten muvaffakiyet doğar. Verilen desteğin ve bu iyice kontak ve beraberliğin hayra ve başarıya araç olmasını diliyorum. ASKF Başkanımız Yaşar Delgeç’nın şahsında kamu kulüplerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Teşekkür ediyoruz”

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba, yaptığı konuşmada, verilen değişmeyen amacıyla çok mutlu olduklarını dile getirdi ve Başbuğ Mutlu Işıksu’ya teşekkür etti. Başkan Işıksu ve ekibinin değme antlaşma yanlarında olduklarını bildiklerini vurgulayan Delgeç, “Seçkin fırsatta Bahtiyar Başkanımızla, Komutan Yardımcımız Fatih Çelikel ile beraberiz. Onlarla ne büyüklüğünde övünsek azdır. Temas soy bindi için, Karaman Spor Kompleksi amacıyla, spora sporcuya verilen ayar için çokça teşekkür ediyoruz” dedi.

Hediye takdimleri ve ajanda fotoğrafının ardından program tamamlandı. – SAKARYA

Share: