Başbuğ Erdoğan, Heimtextil’deki ihracatçıları kutladı

Denizli Tecim Odası (DTO) Başkanı Hedef Erdoğan, Heimtextil 2023 Eş Tekstili Fuarı’nda stant açarak düzlük kayran Denizlili tekstilcileri kutladı. Başkan Erdoğan, “İyi ki varlar; Denizli, onlarla henüz yaşayan! Denizli’miz ile sektörümüzün künde edilmesindeki gayret, tedarik ve emekleri amacıyla gelişigüzel birine biricik yegâne teşekkür ediyorum” dedi.

DTO Umumi Heyet Başkanı Uğur Erdoğan, Almanya’daki Heimtextil 2023 Karı Tekstili Fuarı’nda, firmaların stantlarını görüşme etti. Türkiye Balaban Kavim Meclisi (TBMM) Uran, Ticaret, Enerji, Bittabi Kaynaklar Bilgelik ve Teknoloji Komisyonu Katip Üyesi Denizli Saylav Mecnunca Öz, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Esaslı Kasapoğlu, DSO Umumi Heyet Komutan Vekili ve DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Osman Güzel, DENİB Umumi Heyet Sayman Üyesi Sağlıklı Yaymanoğlu, Denizli Tecim Odası Umumi Heyet Üyesi Mürtefi Taşevli ve Avrupa Denizlililer Derneği Başkanı Şanlı İnceören ile, fuardaki Denizlili firmaların temsilcileriyle görüşüp fasıl ve fuar hakkındaki görüşlerini aldı. Denizli’üstelik Beceri tekstile Transformasyon Projesi çerçevesinde Denizli Organize Uran Bölgesi’nde kurdukları Denizli Teknik Tekstil Merkezi’nden (DTTM) müşavirlik hizmeti düz ihracatçı firmaların stantları ve ürünlerini inceledi; sektörleriyle ilişkin fikirleriyle önerilerini dinledi.

Başkan Erdoğan ile beraberindeki Denizli heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Frankfurt Başkonsolosu Yiğitlik Tunçer ile de tıpkısı araya geldi; iki büyüklük ve Denizli ile Almanya arasındaki ticari faaliyetlerle potansiyel ticaret alanları üzerine düşün alışverişinde bulundu.

“Tekstilcilerimiz yüzümüzün seyelan oldular”

Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Dönüş Sözcüsü ve Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Maksat Erdoğan, fuarla ilgilendiren kendisine “Denizli Tecim Odası adına, 60 üyemizi devletimizin imkanlarıyla bu fuara getirdik; bu iri organizasyonda vadi aldık. Pandemiye rağmen güzeşte yıl üstelik 500’e andıran firmamızı bu nev organizasyonlara götürdük. Dokuma, çağ adına ihracatımızın lokomotifi olmasının yanında Denizli’mizde binlerce yıldır esas babadan çocuklarına dedelerden torunlarına dökme insanımızın genlerine büyüklüğünde işlemiş ağababa yadigarı mesleğimizdir. Denizli olarak 79 stantla meydan aldığımız Heimtextil 2023 Ocak Tekstili Fuarı’nda şehrimizi ve sektörümüzü piyes fail Denizlili tekstilcilerimiz, beniz akımız oldu.Gerek stantları ve ürünleri gerekse güler yüz ve tatlı dilli temsilleriyle, müşteriler ile ziyaretçilerin memnuniyetini sağladılar, yaptıkları işin hakkını ziyadesiyle verdiler; Denizli’mizi da yer sunturlu şekilde tanıttılar. Uluslararası pazarda nazik ehemmiyet haiz bu kademe büyük tıpkı organizasyonda Ege’nin incisi, dokumacılığın anavatanı, tekstilin başkenti, ocak tekstilinin lideri Denizli’miz ile sektörümüzün dubara edilmesindeki çaba, hazırlık ve emekleri amacıyla seçkin birine tek biricik teşekkür ediyorum; başarıları çalışmalarından yağlık işverenlerinden fuar sorumlularıyla işletmeleri ve ekiplerindeki emekçi kardeşlerimize büyüklüğünde herkesi kutluyorum. İyi kim varlar; Denizli, onlarla daha kıpırdak” değerlendirmesinde bulundu. – DENİZLİ

Share: