Bartın marifet | İYİ Partili Yüksel’den, Amasra’da beyaz zehir ocağındaki patlamaya ilgilendiren izah

İYİ Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Ünzile Yüksel, Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağındaki patlamaya ilişkin, soruşturmanın sonucuna, eksper raporlarına göre varsa ihmali olanların, sorumluların hususiyet uğrunda gereken cezayı alması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ünzile Yüksel, Niğde, Konya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Ankara ve İstanbul barolarından 45 avukatın katılımıyla Amasra Adliyesi uğrunda matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, Genel Başkanları Meral Akşener’in talimatıyla bölgeye geldiklerini söyledi.

Akşener’in kendilerine “Amasra’ya gideceksiniz, orada şehit olan emekçi madencilerin haklarını arayacaksınız” şeklinde mir verdiğini belirten Yüksel, “Özellikle avrat avukatlara ‘Bu fariza sizin’ dedi. ‘Hayatını kaybeden şehit madencilerin anneleri, eşleri, kız kardeşleri, onların haklarını gözetmek için gideceksiniz.’ dedi.” ifadelerini kullandı.

Yüksel, “Şayet bir ihmal varsa, eğer bire bir sorumsuzluk varsa onları ortaya çıkarıp o şehit madencinin hakkını, yüreği yanan annesinin, eşinin hakkını, beşikteki bebeğinin hakkını özlemek amacıyla buradayız. Tek maddi değer beklemeden bunu bir amme görevi, vatandaşlık görevi namına hesabına vermek için buradayız.” diyerek konuştu.

Ünzile Yüksel, soruşturmanın sonucuna, bilirkişi raporlarına göre varsa ihmali olanların, sorumluların ahbaplık önünde gereken cezayı alması için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Share: