Balıkesir gündem haberleri: Nadir Karakaşlı Balıkesir Barosu’nun bakir başkanı oldu

Balıkesir Barosu Gösterişsiz Seçimli Umumi Kurulu yapıldı. İki adayın yarıştığı kongrede 604 görüş alan Av. Bulunmaz Karakaşlı başkanlığa seçilirken rakibi Av. Keziban Kalcı 476 oyda kaldı. Bu sonuçla Av. Nadir Karakaşlı, 102 almanak geçmişi olan Balıkesir Barosu’nun eskimemiş başkanı oldu.

Balıkesir Barosu süssüz seçimli umumi yerleşmiş hafta sonu Baro Hizmet Binasında yapıldı. Seçimlerde Av. Bulunmaz Karakaşlı ve Av. Keziban Kalcı riyaset amacıyla yarıştı. Av. Kağan Topaloğlu ise hile kuruluna özgür namına aday oldu.

Mevcut Başkan Av. Erol Kayabay’ın namzet olmadığı ve çarşaf çizelge usulü yapılan seçimlerde Av. Kıymetli Karakaşlı 604 fikir alarak seçimim galibi oldu. Karakaşlının yönetimi ise blok halinde göreve seçildi.

Genel kurulun Divan Başkanlığını Av. Tarık Erülgen yaparken katipliklerini Av. Çağlayan Karaman, Av. Elif Cenup ve Av. Bayram Ayı Sert yaptı. Kongre öncesi gelişmemiş tıpkı açılış konuşması işleyen Meclis Başkanı Tarık Erülgen, son dönemde avukatlık mesleğini ve avukatların isimlerini kullanarak yapılan dolandırıcılık olaylarındaki artışa özen çekerek üyelerin ve özellikle mesleğe eskimemiş başlayan avukatların bu vaziyetler karşısında tetik olmalarını istedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan umumi kurulda kâin yönetimin neşelilik ve denetim raporları okunarak oylandı ve dümen üyelerce aklama edildi.

Kongreyi kazanan Av. Eşsiz Karakaşlı meslektaşlarını beslemek amacıyla arkasında, yanında ve önünü fethetmek üzere önünde olacaklarının söyledi.

Karakaşlı, “Kararlıyız tamamıyla korkusuz ve tam meslektaşlarına gelişigüzel ant hesap veren ayrımsız baro yönetimi ihdas etmek ve bunu sonuna kadar daim olmak amacıyla kararlıyız. Avukatlık rastgele serbest iz değildir. Hukuk devleti olmanın ve belirtik kanun hükmünün gereği hayata geçirilmelidir. İşte baro öncelikle bunu ulaşmak üzere vardır, var olmalıdır. Baronun amacı değme avukat üzere mesleğin sürdürülebilir olmasını tedarik etmek olmalıdır. Baro yönetimi bakım alanıdır baro organlarında görev ahzetmek konkre olarak avukatlara ve avukatlık mesleğine hizmet etmektir.” dedi.

Öte yandan seçimi kazanan Karakaşlı’nın dümen kurulunda Av. İbrahim Akyüz, Av. Murat Atiler, Av. Mustafa Özdemir, Av. Kalp Güvenç, Av. Sevinç Fıçıcı, Av. Bilgili Başaran, Av. Gamze Örs Hysni, Av. Değer Keder, Av. Gamze Yelbey Aça, Av. Burak Arslan düzlük almakta.

Disiplin Kurulunda ise Av. İbrahim Menderes Çölova, Av. Çiğdem Dönmez, Av. Senem Rahat Dilli, Av. Diğdar Daşkın, Av. Cansu Gürcan Özkoca, Bakı Kurulunda Av. Menderes Mete, Av. Süpürge Otu Özkanay Dokur, Av. Ahi Demir isimleri yer alıyor.

Av. Eşsiz Karakaşlı ve ekibinin Türkiye Barolar Birliği Katılımcı Adayları ise Av. Alpsan Öztekin, Av. Emine Nur Çöller ve Av.Yusuf Karaca.

Share: