Bakan Tasavvur Alım açıkladı: İlk Evim projemizde uygulanan referans sayısı 5 milyon 135 bin 324 oldu

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Gurur, e-Oran ve bankalar üzerinden müracaat süresi tamamlanan “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesine ait resmî toplumsal iletişim araçları hesabından açıklamalarda bulundu.

“GENIŞLIK HADDINDEN FAZLA ÇOLUK ÇOCUK İLGİ GÖSTERDİ”

Bakan Çalım paylaşımlarında, “İlk Evim projemize milletimiz güvendi, inandı! 1,5 ayda 8 milyon vatandaşımız başvurdu. Makbul referans sayısı 5 MİLYON 135 BİN 324! Projemize genişlik çokça de GENÇLERİMİZ bağlam gösterdi. 2 MİLYON 30 BİN 277 gencimizin başvurusu var. Sunu çok referans ise İstanbul’dan.” ifadelerini kullandı.

“KURALARIMIZI BİR DAKIKA ÖNCE ÇEKECEĞİZ”

Alım açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Elan başvuru süreci devam ederken, sabık hafta ilk temellerimizi attık. 17 ilde 6 bine mail konutumuz süratle yükseliyor. Kuralarımızı bile ayrımsız dakika geçmiş çekip, Mart ayına kadar hepsini tamamlayacağız. Küçümseme verdiğimiz gibi 2 sene ortamında 250.000 konutumuzu konfirmasyon edeceğiz. Projemize erbap sâdır birlik vatandaşlarımıza müteşekkiriz! Milletimiz üzere sunma güzelini YAPTIK, YAPIYORUZ, YAPACAĞIZ!

17 İLDE İLK ESAS ATILDI

Cumhuriyet tarihinin yeryüzü nazik toplumsal göz hamlesi kapsamında 5 bin konutun temeli, 25 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atılmıştı. Proje kapsamında 5 bin konutun temelinin atıldığı 17 devlet ise şunlar oldu: Ankara, Afyon, Amasya, Entelektüel, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Yardımcı, Yozgat ve Zonguldak.

Share: