Bakan Soylu’nun yönettiği operasyonun görüntüleri ortaya imdi

Bakan Soylu’nun yönettiği operasyonun görüntüleri ortaya daha çok

Osmaniye’deki ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’nda 1 kilo 203 gram duman, 1 kilogram 400 gram bireşimli kannabionid ile çok sayıda zırh ele geçirildi

OSMANİYE – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Osmaniye’birlikte bizzat yönettiği ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’nun görüntüleri ortaya imdi. Operasyonda 1 kilogram 203 gram duman, 1 kilo 400 gram bireşimli kannabionid ile çok sayıda cebe ele geçirildi.

Osmaniye’bile torbacı diye ifade edilen eroin satıcılarına müteveccih yapılan ve İçişleri Bakanı Soylu tarafında bizzat yönetilen operasyona 430 polis, 470 grup, 1 helikopter, 7 hassas kibirli narkotik köpeği katıldı. Vekil Soylu, işler öncesi şafak vakti polislere seslenerek, “Burada sizlerle bu arada kalkmak bizim amacıyla aynı haysiyet meselesidir. Dualarımızın sizinledir. İnşallah bu kırıcı satıcılarını adaletin kollarına teslim edeceğiz. Milletimizin ve gençlerimizin geleceğimizin kurtulmasına şalter olacaksınız” dedi.

Bakan Aristokrat’nun konuşmasının arkası sıra operasyonda görev alan ekipler adreslere yegâne bir tane girerek torbacılara yeğin yaptı. Operasyona dayalı cemi anlar saniye saniye görüntülendi. Operasyonda 1 kilo 203 gram esrar, 1 kilo 400 gram sentetik kannabionid, 140 gram metamfetamin, 190 gram eroin, 60 adet sentetik ecza, 3 sayı ruhsatsız tabanca, 5 adet tüfek ile 5 skor çalıntı motor ele geçirildi.

Gözaltına alınan 130 aynasız şahsın emniyetteki sorguları devam ederken 8 kişiyi da taharri çalışmaları sürüyor.

Share: