Bakan Karaismailoğlu, AK Parti Batman İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ” Türkiye’birlikte ayrımsız zihin devrimi yaşandı. Bu ufuk devriminin Türkiye’ye müspet yönde neler kattığını hepimiz yaşayarak görüyoruz. İnşallah bu değiş, transformasyon hareketi artarak bitmeme edecek.” dedi.

Batman’daki temasları kapsamında AK Tümen İl Başkanlığını müzakere fail Karaismailoğlu, burada partililerle bir araya geldi.

Karaismailoğlu, Türkiye’nin çokça balaban hedefleri olduğunu belirterek, ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde geldiği bu seviyenin haddinden fazla daha konusunda çıkacağını tabir etti.

Bu nedenle bugünden 2053 yılının planını yaptıklarını dile getiren Karaismailoğlu, “Sonuç 20 yılda planlı bir şekilde Türkiye pekâlâ büyüdüyse, bu nema kalan ivme ile bitmeme edecek. Türkiye’de ayrımsız ufuk devrimi yaşandı. Bu ihata devriminin Türkiye’ye müspet yönde neler kattığını hepimiz yaşayarak görüyoruz. İnşallah bu değişim, dönüşüm hareketi artarak devam edecek.” diye niteleyerek konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yaptığı çalışmaların “Türkiye Yüzyılı”nın de altyapısını oluşturduğuna meni eden Karaismailoğlu, gün doğusu-gün batısı, kuzey-güney demeden ülkenin ciharıyek birlikte 5 bin şantiyede, 100 bin çalışanla büyük tıpkı halis yürek içerisinde alın teri döktüklerini kaydetti.

Karaismailoğlu, milletin henüz bol şartlarda yaşaması için çalışmalara ve yatırımlara devam ettiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin dört bir yanına münteşir 28 bin 700 kilometreye çıkartmış olduğumuz bölünmüş kere ağları, şu dakika inşaatı devam eden 3 bin 800 kilometrelik mukassem el ağlarımız, yapımı devam eden 458 kilometrelik tünellerimizle Türkiye’ye adeta ıstampa, ıstampa vurduk. Bu mühür Türkiye’nin çağcıl medeniyet seviyesinin üzerine çıkacak mühürdür. Yegâne derdimiz vatana, millete hizmet etmektir.

2023 seçimleri

Bölgenin, ülkenin evveli pres günlerden geçtiğini anlatan Karaismailoğlu, daha çok bölgede hayat ve hamaset olduğunu vurguladı.

Karaismailoğlu, bölgede üretimin, sanayinin arttığını, gençlerin memleketlerinde çalışmaya başladığını belirterek, üretimin, istihdamın, turizmin daha acul gelişmesi için gerekenleri yapmaya bitmeme edeceklerini anlatım etti.

Yaklaşan seçimlere değinen Karaismailoğlu, teşkilatların daha alçak bire bir şekilde çalışarak, vatandaşla ayrımsız araya geleceğini söyledi.

Karaismailoğlu, “Çok farkla bu seçimi almak zorundayız. Ahzetmek için bile çalışacağız.” diye konuştu.

“Ihtilaf demeye bin şahit bire bir cephe var”

Tehalüf partilerini bile eleştiren Karaismailoğlu, “Maalesef uymazlık demeye bin şahit tıpkı alnaç var. Demokrasilerde muhalefetler de iktidarlar büyüklüğünde önemlidir. Zira uymazlık bile iktidarı strateji kıymet ve vatana millete hizmetlerin artırılması konusunda iktidarı heveslendirme şayan. Ama maalesef tığ bu muhalefeti hiç göremedik.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin kavrayış projeleri ortada saha düz Togg’un sekans üretiminin yapılacağı TOGG Gemlik Kampüsü’nün açılışının yapıldığını, Togg’un ilk beyinli cihazının seri istihsal bandından indiğini hatırlatan Karaismailoğlu, “Bükülme” otomobilinden sonraları Türkiye’nin özlük markasını ürettiğini belirtti.

Karaismailoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Oran Demir Yolları fabrikasında mühendisler aracılığıyla Inhina otomobili üretildi. 4 ayda üretilen yerli ve milli otomobildi. Tıpkısı aykırılık tıpkısı cepheler dezenformasyonlar, algı operasyonlarıyla özlük milletine zat değerlerine antagonist olan aynı alnaç maalesef, o periyot o liyakatli projeyi yok ettiler. O dönüş Inhina otomobili faaliyete başlasaydı bugün 60 yılda edinmiş olduğu deneyim, hikmet birikimi ve o dönüşümle belki üstelik dünyanın en saygın markalarından biri olacaktı.” şeklinde konuştu.

Share: