Bakan Bilgin: “Önümüzde EYT ile ilgili biricik aynı bir var”

Icra Vekili Bilgin: “Önümüzde EYT ile ilişik biricik bir misal var”

Mücahede ve Toplumsal Asayiş Bakanı Vedat Bilim Adamı’den ETY açıklaması:

“1999 yılı öncesi biliyorsunuz yaş ile ilişik tıpkı dava var, o sorunu tığ çözüyoruz”

“Bir Nice televizyon kanalında çeşitli uzmanlar ellerinde kalemle hesaplar falan yapıyorlar, onların hiçbiri bizim önümüzde bulunmayan”

AFYONKARAHİSAR – Emek ve Toplumsal Asayiş Bakanı Vedat Bilgin, kamuoyunun merakla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda kemiksiz konuşarak, “Bir Nice televizyon kanalında çeşitli uzmanlar ellerinde kalemle hesaplar falan yapıyorlar. Onların hiçbiri bizim önümüzde namevcut öncelikle onu söyleyeyim. 1999 yılı öncesi biliyorsunuz yaş ile ilişik benzeri sevgili var. O sorunu tığ çözüyoruz. Önümüzde bir tane aynı misil var yani çok sayıda adam var adisyon edeceğiniz kabil” dedi.

Icra Vekili Bilimci, ‘2023 Akilane Şehmlarını, primlerini, iş periyot sayılarını, yılları kadar, bunları gözden geçirip, yeryüzü uygun bildirme etraflıca çözümlemeyi yapacağız. Illet şimdi açıklamıyorsir Buluşmaları’ kapsamında Afyonkarahisar’a geldi. Toplantı kapsamında matbuat toplantısı gerçekleştiren Icra Vekili Âlim, gündemdeki sıcaklığını koruyucu EYT’ye değindi. Açıklamasında ETY üstüne biraz formül değil, bir tane yöntem üstünde çalışma yaptıklarını kaydeden Bakan Bilgin, “Bu konuyla ilgilendiren şurası söyleyeyim bir defa. Birçok göstergeç kanalında türlü uzmanlar ellerinde kalemle hesaplar falanca yapıyorlar. Onların hiçbiri bizim önümüzde yok öncelikle onu söyleyeyim. Televizyonda çıkarıyorlar işte ‘şunlarda girecek bunlar üstelik çıkacak’ anca benzeri öz namevcut. 1999 yılı öncesi biliyorsunuz yaş ile ilgili bir sav var. O sorunu biz çözüyoruz. Önümüzde tek bire bir benzeşim var yani çok sayıda âdem var tahmin edeceğiniz kadar. Onların teker tekerlek duruunuz diyenler var. Henüz çalışmamız bitmedi. İkincisi adım adım açıklıyoruz. Elhak açıklasak birlikte aile ayından sonra uygulamaya sokulacak. Demin açıklamanı ayrımsız anlamı ve acelesi yok. Biraz geçmiş bahsettiğim sorunları adım adım açıklayacağız. Aralık’ta dahi inşallah mecliste ara ayının evvel haftası say tertip ettiler. Meclise mesafe ayında irfan ettireceğimizi elhak paylaştım” dedi.

Share: