“Baja Troia Türkiye 2022” organizasyonunda başlama seremonisi yapıldı

Uluslararası Otomobil Federasyonunca (FIA) Avrupa Cross-Country Baja Kupası aday yarış statüsüne alınan ve İstanbul Off Road Kulübü (İSOFF) marifetiyle planlı “Arsıulusal Baja Troia Türkiye 2022″nin bidayet seremonisi Çanakkale’dahi yapıldı.

Arsıulusal off-road yarışma serisi “East European Tout Terraın Serıes”mağara Türkiye ayağı olarak 2017’den bu yana planlı yarışın sembolik startı, Kordon Boyu’nda Çanakkale Valisi İlhami Eskişehir Taşı aracılığıyla verildi.

Baja Troia Türkiye 2022’bile katılımcılar 42 araçla, 8 etapta 900 kilometreyi çok kere katedecek.

4×4 vesait ve UTV’lerin efdal acul performanslarını sergileyeceği yarışlarda Polonya, Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya’dan ekiplerin yanında Türkiye’den birlikte off-road branşının önde mevrut isimleri saha alacak.

Yarışa farklı ülkelerden katılan yarışçılara Çanakkale’nin doğası ve tarihi dokusu da tanıtılacak. Yarışlar, 25 Eylül’da son bulacak.

Start seremonisine FIA gözlemcisi Raymond Johansson, İSOFF Başkanı Kubilay Tüfekçi, Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Baja Troia Türkiye Yarışma Direktörü Tutku Mestçi, Yarışın Sportif Direktörü Selahattin Toper ve Türkiye Araba Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Kansu ile haddinden fazla sayıda emanet katıldı.Share: