Bahçeşehir Koleji’nden Cumhuriyet’in 99. yıldönümüne özel kutlama

BAHÇEŞEHİR Koleji, Cumhuriyet Altını Bayramı üzere TİM Show Center’de planlı ‘Kurtuluşun Adı Cumhuriyet Altını’ gecesiyle aynı araya geldi. Aktör Hasibe Eren’in sesinden kurtuluş mücadelesinin anlatıldığı geceye katılanlar, Cumhuriyet’in 99. yıl dönümünü galeyan ve heyecanla kutladı.

Bahçeşehir Koleji, gelişigüzel sene olduğu gibi bu sene üstelik Cumhuriyet Altını Bayramı’nı oyuncu Hasibe Eren’in sesinden kurtuluş mücadelemizi, Mustafa Eksiksizlik’in kahramanlarının anlattığı, enstrüman ve tarihi buluşturan özel tıpkı geceyle kutladı. 22 Ekim Cumartesi akşamı TİM Show Center’de düzenlenen geceye Bahçeşehir Koleji Kurucusu Semra Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Korkunç Üzücü, kampüs yöneticileri, veliler, öğrenciler ve öğretmenlerin birlikte Bahçeşehir Koleji İcra Oturmuş Başkan Vekili Begüm Yücel de katıldı. Yücel, halas mücadelesi dönemine ilişkin tıpkı Türk bayrağını ‘Bayrağımız birlikte cumhuriyetimiz birlikte sizlere emanet’ diye öğrencilere tasdik etti.

GECEYE HUSUSI 3D ATATÜRK HOLOGRAM

‘Kurtuluşun Adı Cumhuriyet Altını’ diye niteleyerek Mustafa Kemal Atatürk’ü ortada olmaksızın, tanımadan, ona mümin ve Cumhuriyet Altını amacıyla savaş fail tüm kahramanların anıldığı geceye, öğrencilerden oluşan 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Gençleri korosu birlikte birbirinden hususi marşlar ve şarkılarla haremlik etti. Müzakere yönetmenliğini Yasin Soy’un üstlendiği gecede koro Toyluk Marşı, İzmir Marşı, Vatan Marşı’nın birlikte Çanakkale Türap Yaman, İzmir’in Kavakları, Efe’m şarkılarını seslendirdi. Geceye özel hazırlanan 3D Atatürk hologramı ise gusto topladı.

‘BİZE BIRAKTIĞI VATANA SAHİP ÇIKMAYA BITMEME EDİYORUZ’

Gecede konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Heyecan Acı, şunları söyledi:

“Atatürk’ün çokça sevdiğim bir sözü var; “Okul genç dimağlara, insanlığa hürmeti, ulus ve memlekete muhabbeti, izzetinefis-i istiklali öğretir.” Biz de çocuklarımıza hoppadak matematik, marifet bilgisi, devir, Türki öğrenmiyor; bu memlekete yerinde evlatlar olmaları için verdiğimiz modern eğitimle Atamızın izinden giden, ülkesini muhip ve esirgeyici, dünyayla bütünleşmiş, hep ileriyi hedefleyen, fark mucit gençler yetiştiriyoruz. Zaman buradaysak, özgürsek, güçlüysek bunu Atatürk’e, cebe arkadaşlarına ve Atamızı görmeden tanımadan, ona mümin, seven, refik olan kahramanlara borçluyuz. Bu topraklar için canını himaye fail herhangi bir kahramanı saygıyla anıyoruz. Bire Bir onlar Atamızı görmesek üstelik tanımasak birlikte onu yürekten sevmeye, fikirlerine ve bize bıraktığı vatana cemaat çıkmaya devam ediyoruz. Bu geceyi gerçekleştirmemizde emeği sabık herkese çokça teşekkürname ediyor, Cumhuriyet meşalesinin altında nice nice yılları gelişigüzel kutlamayı diliyorum.”

Share: