Bağlar Belediyesi ilçeye 11 otopark kazandırdı

Bağlar Belediyesi 3,5 yılda ilçeye 11 otopark kazandırdı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, belediye ilçeye bakir parklar kazandırmanın beraberinde sakat parkları de modernize ederek yavru oyun gruplarıyla ilçeye yerinde benzeri görünüme kavuşturuyor.

Şehremaneti eliyle Kasaba Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına tahsis edilen 92 bin metrekarelik alanda mensur edilen bölgenin genişlik balaban Ulus Bahçesi’nin yanı sıra kocaman olgun, ayrıntı ve kültür insanlarının isimlerinin verildiği Selahaddin Eyyubi, Ahmed-i Hani, Cahit Sıtkı Tarancı, Umum-Cezeri, Cesamet Güzelses ile Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ismini taşıyan parkın dahi saha aldığı hep 11 proje 43 ayda tamamlandı.

Bu süreçte ilçeye 300 bin metrekarelik kullanılmamış yeşil düzlük kazandırıldı.

Daha önceki yapılan parkların modernize edilmesi ve yavru baziçe gruplarının montaj edildiği farklı semtlerdeki çalışmalarla bu arada 3,5 yılda hayata geçirilen yeşil düz miktarı 350 bin metrekareyi buldu.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ayrımlı bölgelerde kazandırdıkları park yeri ve yeşil kayran projeleriyle ilçenin çehresini değiştirdiklerini belirtti.

İlçenin kazandığı görünümün Diyarbakır’da eğleşme fail vatandaşların yanında ilk defa kente gelen insanların birlikte takdirini kazandığını tabir fail Beyoğlu, şunları kaydetti:

“Parklarımıza günün herhangi bir saatinde ziyaretçi akını var. İnsanlar aileleriyle gelip dirlik buluyor. İlk kat Diyarbakır’a mevrut insanlar da oluşan bu güzellikleri ölçüm ediyor. Bize bu konuda mesajlar geliyor. Kentimiz ve ilçemiz adına mutlu oluyoruz. KKTC Cumhur Reisi Ersin Tatar’ın ismi verilen parkta Kıbrıs Barış Harekatı şehitleri anısına ‘Hazar Anıtı’ yapıldı. Bu manidar ve iyicene parkımızı şehitlerimizin anısını keyiflendirmek üzere bu bölgede hayata geçirdik.”

Share: