Bağatar, “Yalova’ya tarihinin yer balaban yatırımlarını kazandırdık”

SELIM Öğür Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, “AK kadrolarımızla Yalova’ya tarihinin genişlik balaban yatırımlarını kazandırdık” dedi.

Bağatar, Yalova’nın AK kadrolar ile tarihin bildirme şişman yatırımlarına kavuştuğunu söyledi. Kronikleşen birçok sorunu dahi çözüme kavuşturduklarını tabir fail Bağatar, “Şehrimizin kronikleşen sorunlarına hal giysi için kararlar kayran Yalova Uray Meclisi üyelerimiz ve ‘Gönül Belediyeciliği’ ile hizmet üreten Yalova Belediyemiz sebebiyle Yalova’mızın yıllardır çözülemeyen sorunlarını yegâne tek çözüme kavuşturuyor, şehrimizi tarihin yer şişman yatırımlarıyla buluşturuyoruz” diyerek konuştu.

“Maaş ödeyemeyen uray vardı”

Meclis üyelerinin aldığı kararlar ve Yalova Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla ilin yıllardır çözüm muntazır bir nice sorununu hepyek ortadan kaldırdıklarını kaydeden Bağatar, şöyle konuştu:

“Yalova’nın sorunlarını alim kadrolar adına bu sorunlara çözüm sezmek namına birçok girişimimiz oldu. Bürokratik ve sosyal anlamda yaşanan sorunlara akılcı çözümler ürettik. Mahiye ödeyemeyen, kasasında icra memurlarının oturduğu bire bir uray vardı. Belediyeyi hızla takanak yükünden kurtararak sürdürülebilir bir duruma getirdik. Finansal yapısını birlikte güçlendirdik. Yalova Belediyesi, namus borcu yükünden kurtarıldı ve çıktı Yalova tarihinin bildirme iri projelerini yapar ağıl geldi.”

“Şehrin ciharıyek yanı sıra emek var”

Yalova Belediyesi’nin, Mustafa Ürkek başkanlığında YANLIŞSIZ Öğür’ye geçmesinin ardından birçok yatırım üzere somut adımlar atıldığını hatırlatan Bağatar, kısaca bu yatırımlardan bahsetti. Başkan Bağatar, “Yalova’de yıllardır çözüm bekleyen Bağlarbaşı Mahallesi’nin Kentsel Dönüşümü konusunda çalışmalarımıza başladık. Lüzumlu vekillik ve gerekse umumi müdürlükler seviyesinde yapılan görüşmeler ve istişareler neticesinde Dolgun Ev İdaresi Başkanlığı vasıtası ile burada kentsel dönüşümün startını verdik. Kentsel inkılap üzerine 6 eğik binası olanların birlikte esasen yerine 6 katlı yapı yapabilmesinin önünü açtık. Yalovamızın yıllardır eskiyen ve çöken içmesuyu akıtma hattı yenileniyor. Şehrimize bakir tıpkısı Dörtyol vermek üzere çalışmalar sürüyor. Gençlerimize bakir spor sahaları, kullanılmamış çiftteker yolları, eskimemiş çocuk parkları, yıpranmamış yaya kaldırımı çalışmaları yapılıyor” diye niteleyerek konuştu.

“Bu sene dev yatırımlar ve açılışlar konuşulacak”

Yalova’ya akıbet 3 yılda şişman yatırımların geldiğini belirten Bağatar, 2023’ün birlikte şişman yatırımların hayata geçeceği tıpkı yıl olacağını söyledi. 2023’te yıpranmamış iyice müjdeler ve kullanılmamış yatırım haberleri vereceklerini anlatan Bağatar, şunları kaydetti:

“2023 yılı balaban yatırımların hayata geçeceği, iri yatırımların hizmete gireceği benzeri yıl olacak. Milletvekillerimiz üstelik salim olsunlar projelerimizi Ankara’birlikte izleme ediyorlar. Ahenk ve birliktelik içerisinde çalışmaları yürütüyoruz. Yalova’mıza 400 yataklı bakir benzeri sayrılarevi ve tıp fakültesi ile mektepli yurtları kazandırdık. Millet Bahçe’mizde icraat akıbet cevvaliyet devam ediyor. Yalova’mız için bakir tıpkı baraj projemiz var. Ayrıca esasen gençlerimize aynı site kütüphanesi kazandıracağız. Çevre yolu, turizm alanları ve su sporları merkezimiz ile ait birlikte çalışmalarımız ve girişimlerimiz bitmeme ediyor. 2023, yatırımlarımızın konuşulacağı bire bir yıl olacak. Bizler diğerleri kadar değil; Teşkilatıyla, seçilmişiyle, milletvekilleriyle tekmil boyutlarıyla siyaseti kuşatan ve bilcümle alay malay kadem atan ekibiz. Makamlar bakım çoğaltma yeridir. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçimden seçime değil, her antlaşma halkıyla bağırsak içe olan ayrımsız teşkilatız. Yalova Şehremaneti Komutan Vekilimiz Sayın Mustafa Güre’a ve kızıl divan üyelerimize yatırımların gerçekleşmesi için verdikleri desteklerden etraf teşekkür ediyor, emeği olan herkesi kutluyorum.” – YALOVA

Share: