Azamet Tiyatroları 9 ilde 5 farklı oyunla Anadolu turnesinde

Çap Tiyatroları, 24-30 Ekim’de 9 ilde 5 değişik oyunla sanatseverlerle buluşacak.

Devlet Tiyatroları Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, 6 zaman sürecek turnede, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun, Çorum, Görgülü, Denizli, Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir’de oyun sahnelenecek.

Turne programı çerçevesinde İstanbul Büyüklük Tiyatrosu, Bülent Usta’nın yazdığı, Ali Atilla Şendil’in yönettiği “Erkek Z.” adlı oyunu 25 ve 26 Ekim’de Kahramanmaraş Soylu Fazıl Kısakürek DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Gaziantep Onat Kutlar Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturacak.

Ankara Büyüklük Tiyatrosu, Markka St. Germain’in yazdığı, Buğra Koçtepe’nin çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptığı “İzafiyet” oyununu 25 ve 26 Ekim’de Samsun DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Çorum DT Sahnesi’nde beğeniye sunacak.

Trabzon Azamet Tiyatrosu, Matei Visniec’in yazdığı, Ahmet Güngören’in çevirdiği ve Amaç Çidamlı’nın yönettiği “Buğulu Bir Palyaço Aranıyor” ile 25 ve 26 Ekim’de Okumuş Dr. Hidayet Sayın Kültür Sarayı Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesi’nde peyrev karşısına çıkma.

Bursa Izzet Tiyatrosu, Cenk Dinçel’in yazdığı, Serap Uluyol Karanfilci’nin yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” oyununu 25-27 Ekim’de Edirne DT Sahnesi, 29 Ekim’de ise Tekirdağ Yahya Eksiksizlik Beyatlı Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturacak.

İzmir Fehamet Tiyatrosu de Neil Simon’un yazdığı, Cemil Büyükutku’nun çevirdiği ve Cihan Serter’in yönettiği “İkinci Caddenin Mahkumu” ile 27 ve 28 Ekim’de Balıkesir Hayat Kongre ve Kültür Sarayı’nde sahnede olacak.

Share: