Aylin Nazlıaka: “Altılı Ganyan Masa Seçme Güzeşte Dönüş Elan Kararlı Adımlarla İktidar Yürüyüşünü Safları Sıklaştırarak Sürdürüyor”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Giresun’birlikte; “Topluluk İttifakı’nın biricik bire bir projesi var o de Altılı Ganyan Masa’yı devirmek, bütün umutlarını buna bağlamış durumdalar. İnadına Altılı Masa her geçen dolaşma haddinden fazla daha kararlı adımlarla kudret yürüyüşünü safları sıklaştırarak sürdürüyor. Zımnında başaramayacaklar amma bizler geçmiş seçimlerde mutlaka amma banko halkın partisi yerine halkın iktidarını kuranlar olacağız, kazanacağız” dedi.

CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, Giresun İl Başkanlığı’nda partililerle bire bir araya geldi. Burada tıpkı açıklama özne Nazlıaka, şöyle konuştu:

“Bizler Türkiye’yi karış karış gezerek rastgele yerde vatandaşlarımızın sorunlarını belirleme ika ve partimizin hal önerilerini üslup üzerine etkin adına çalışıyoruz. Bu aşamada 81 ili aynı devir tamamladık şimdi ikinci turumuzu tamamlıyoruz. 407 ilçeye gittik. Zaman Giresun’üstelik üstelik 3 ilçe ziyaretimiz olacak. Dolayısıyla atiklik kesmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Süratle teşkilatlanma çalışmalarımızda yoğunlaştık. Kül illerde, ilçelerde örgütlendik. Serencam 1 sene içerisinde partimize 110 bin bakir avrat unsur kattık ve katmaya dahi bitmeme ediyoruz. Avrat, erkek, zihayat kısacası örgen sayımızı seçkin yerde katlaya katlaya devam ettiriyoruz. CHP ailesi olarak her sabık dönme tam ülkeyi kucaklayacak, ayrılığın olmadığı benzeri Türkiye inşası amacıyla çalışıyoruz. Sizler Giresunlular ve burada yaşayanlar olarak Giresun’daki sorunları en gür bilen ve bunu genişlik damardan yaşayanlarsınız.

“GİRESUNLU VATANDAŞLARIMIZIN YERİNDE TEDAVİ GÖREBİLECEĞİ ANALIZÖR ÜRETİLMELİ”

Öncelikle sağlıktan başlayalım sağlık ayrımsız insanın kişi hayatından sonradan erbap olduğu arz değerli husus ve hepimiz bunun değerini kaybettiğimizde anlarız. Sağlığa muvasala benzeri haktır antrparantez anayasada bile tariflenmiş aynı haktır. Ama ne eyvah ki Giresunlu vatandaşlarımızın buradaki ululuk hastanelerinde sağlığa erişim üstüne sıkıntıları var mı, var. Üstelik termin almakta külfet yaşıyorsunuz bunun üzere acile başvurmak zorunda kalıyorsunuz amma acile gittiğinizde bu misil küçük birlikte acillik hastaların mağduriyetine etken veren ortamlar söz konusu olabiliyor. Sınırlı hekim nedeniyle çoğu devir sair illere, büyükşehirlere gezmek zorunda kalıyorsunuz. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bire bir sözünü anımsatmak isterim sizlere, ‘Beni Türk hekimlerine can ediniz’. Fakat sizler termin usulüyle hastaneye gittiğinizde hangi doktorla karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Ama öyle görünüyor kim yakında sizlerin sağlığınızı kişi edeceği Türk hekim bulmakta zorlanacaksınız. Zira arada sırada Suriyeli arada bir Afgan hekimler tedavi ediyor. Burada biz insanları milliyetlerine bakarak fark etmiyoruz ama Türkçeyi bu ülkede öğrenmiş tıpkısı hekimle iletişim kurmanın haddinden fazla dümdüz olmayacağı gerçekliğini birlikte buradan grado müptela olmak istiyoruz. Onun üzere bir dakika evvel sağlıktaki sorunların çözülmesi ve Giresunlu vatandaşlarımızın yerinde tedavi görebileceği analizör üretilmesi gerekiyor. Bunu bu kuvvet yapamaz çünkü elhak böyle bire bir niyetleri, anlayışları böyle ayrımsız göz açıları de namevcut.

Benzeri diğer bahis burada yaşanan hâkim ve su taşkınları ile ilişik, dönemsel adına bu sık sık karşımıza çıkan gelen bir sav. Hem yaşamımıza hem dirim kalitemizi yıldırma ediyor. Para varlığımızı yıldırma ediyor. Ümranlı ülkelere bakıyorsunuz, bu ülkelerde derelerin, nehirlerin tabii akışında olması üzere ıslahat edildiğini görüyorsunuz. Fen insanları kimi icraat yapmış ve akıbet mertebe kalburüstü sonuçlanmış projeler var. Sorarım size, burada böyle ayrımsız proje çalışması var mı? Namevcut. Nedeniyle derelerin ıslahı konusu üstelik Giresunluların çözülmesi müstelzim sorunları ortada saha alıyor.

Görele’deki önemsiz acımasız atılmış tesisiyle ait, buradaki hem yaydığı berduş sendrom zımnında hem kaynak kirliliği zımnında hem de içmece suyu kaynaklarına ve nehirlere sızdırılmış ihtimalinden ortalık vatandaşlarımızın duyduğu endişe dolayısıyla tıpkı yol elan dile getirmeyi makul gördüm. Mekân Şehircilik Bakanlığı’na işlenmiş başvurular var amma yine üç maymunu oynayan yani görmeyen, duymayan, işitmeyen bire bir mezhep yoluyla yönetildiğimiz amacıyla bu dava üstelik yine kenara itilmiş durumda.

Gelelim el konusuna, herhangi bir seçimde bire bir nöbet yapımı vaadi sözü veriliyor. Sonra intihap yapılıyor rafa kaldırılıyor. Esasen Giresunlular ulaşımla ait sorunlarıyla beraberce bırakılmış oluyor. Bağımlı buranın bildirme esas konusunu sunu sona bıraktım, yani bölgenin kesim kaynağı olan fındık. Fındık üreticilerinin emeğinin hakkını alamadığını biliyoruz. Atamızın kurduğu Fiskobirlik eskisi üzere olsa bugün çok daha farklı gelişigüzel molekül, eğer muvaffakiyetli kadrolar eliyle yönetilseydi bire bir topluluk fehamet kuruluşları çokça daha değişik olurdu her özdek. 2016’dan bu yana Arazi Mahsulleri Ofisi kamuda fındık alımını gerçekleştiriyor. 16 sene süresince fındık alımını, fındık depolamayı ve karşılık regülasyonunu öğrenemediler. Çünkü galiba o ki yeteri büyüklüğünde komple kadroları namevcut belki fındığı tanıyan kadroları bulunmayan. Ama şunu tıpkı soy, şu anda fındık üreticileri alnının teriyle bu büyüklüğünde emek ortaya koyuyor olmasına karşın emeğinin karşılığını alamadığı ayrımsız tabloyla yüz yüze.

“BU SEÇİM İKİ ZİHNİYET ARASINDAKİ BİR SEÇİM OLACAK”

Tabi sorunlar saymakla bitmez, ülkenin genelinde olan dirimsel dağılımındaki dengesizlikler, işsizlikler, yetersizlik, mahrumiyet bunların bütünü dahi elbette Giresun halkının dahi yaşadığı deneyim ettiği problemler. Özetle bu intihap haddinden fazla ciddi ayrımsız seçme olacak amma bu seçme iki aday arasındaki tıpkı seçim olmayacak. Bu seçme iki mantalite arasında olacak. Tıpkısı tarafta demokrasiyi destekleyenler sair tarafta biricik adamcılığı destekleyenler olacak. Bire Bir tarafta milletin evlatları farklı tarafta sarayın beslemeleri olacak. Aynı tarafta hukukun üstünlüğünü savunanlar sair tarafta üstünlerin hukukunu savunanlar olacak. Tıpkısı tarafta halkın egemenliğini dayamak isteyenler gayrı tarafta saray ve şürekasının egemenliğini bina etmek isteyenler olacak.

“5 OCAK’TA HÜKÜMET PROGRAMIMIZ AÇIKLANACAK”

Tığ sevgiyi, saygıyı herkesin dirlik zarfında herkesin zenginlik zarfında yaşadığı aynı Türkiye inşasını egemen kılacağız ve bunun üzere birlikte örgütlü gücümüzle gelişigüzel çevrim sahadayız, olmaya üstelik devam edeceğiz. Bilcümle projelerimiz, hep kadrolarımız, politikalarımız amade. Bu politikalar yazıldı 5 Ocak’ta hükümet programımız açıklanacak. İktidara geldiğimizde Ulus Masası adına neleri hayata geçireceğiz, ne politikaları uygulayacağız hep bunlar anlatılacak.

“ALTILI MASA NAMINA İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ SAFLARI SIKLAŞTIRARAK SÜRDÜRÜYORUZ”

Halk İttifakı’nın tek ayrımsız projesi var o dahi Altılı Ganyan Masa’yı devirmek, hep umutlarını buna bağlamış durumdalar. İnadına Altılı Ganyan Masa temas sabık çağ haddinden fazla henüz azimli adımlarla erk yürüyüşünü safları sıklaştırarak sürdürüyor. Nedeniyle başaramayacaklar amma bizler önce seçimlerde katiyetle ama katiyen halkın partisi kendisine halkın iktidarını kuranlar olacağız, kazanacağız.”

Share: