Aydın’da bilge ve savcı adaylarından hissedar kurumlara ülfet

Aydınlık’da bilge ve savcı adaylarının bol ve etkili tıpkı staj dönemi geçirip mesleğe hazır hale gelebilmeleri üzere hissedar kurumlara ziyaret gerçekleştirildi.

Görgülü Adliyesinde staj işleyen 27. bölüm adli önem hakim ve müddeiumumi adayları, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı, Doğruluk Komisyonu Başkanlığı, Görgülü Barosu, İlçe Güvenlik Müdürlüğü, Denetimli Azadelik Müdürlüğü, münhal ve tutkun cezaevleri, Adli Tababet Kurumu, Cingöz Kriminal Ofis Başkanlığı ve Yavru İzlem Merkezini ziyaret etti.

Staj Koordinatörü Bilgili Mualla Rıza Akkeyik, açıklamasında, bilge, müddeiumumi adaylarına, yargının bağımsızlığının ve tarafsızlığının sağlanması, adayların mesleğe başladıklarında ahenk sorunu yaşamadan mesleklerini yer mebzul şekilde yapabilmeleri için Adalet Bakanlığı öncülüğünde çalıştıklarını belirtti.

Akkeyik, “Adliyeler ile teşrikimesai içerisinde olan yargının yüce tıpkısı paydaşı olan baro başkanlıklarına yapılan ziyaretler, herhangi bir makule adli tutamak incelemesinin yapıldığı kriminal daire başkanlıkları ve Adli Tıp Kurumuna yapılan ziyaretler, cürüm ve suçlu ile genişlik güç mücadele ve kayran işlemlerini hesabına getiren güllabi ve emniyet müdürlüğü kabil kurumlara yapılan çalışma ziyaretlerinin kurumlar arası işbirliğini arttıracağını ve kurumların uyum ortamında çalışmalarına katkı sunacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: