Atmaca, Viyana Belediye Başkanı Ludwig’i konuşma etti

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Atmaca, Viyana temasları çerçevesinde Avusturya Belediyeler Birliği ve Viyana Şehremini Michael Ludwig’i müzakere etti.

Görüşmede gastronomi başta doğmak üzere çevreci yatırımlar, kardeş şehir çalışmaları, ortak yürütülebilecek projeler hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Yeşil Şehirler Yıllık Konferansı amacıyla Viyana’ya revan Komutan Şahin’in ziyareti çerçevesinde Türk kökenli Viyana Milletvekili Aslıhan Bozatemur’un dahi katıldığı görüşmelerde hem birlikler arası hem da yerel yönetimler namına iş birliği konusunda ortak görüşler belirtildi.

Ziyarette konuşan Komutan Fatma Mecnunca, iki kent beyninde en oylumlu konulardan birisinin gastronomi olduğunu belirterek, “Burada üstelik sizin yaptığınız çalışmaları durumunda tetkik fırsatı bularak kafamızdaki birçok sorunun cevabını bulduk. Gelişigüzel yapacağımız çalışmalarla aynı çıban olacak. İki ülkenin kazanacağı, dostluk ve barışın olacağı, yerelden yerele diplomasiyi arttırarak çoğaltalım” şeklinde konuştu.

Başbuğ Michael Ludwig ise bu görüşmelerle hisse senedi birliğinin devam etmesinden ortalık mutluluğunu ifade ederek, “Gastronomi özellikle atılmak üzere bir nice konuda düşün alışverişinde bulunabiliriz” diyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: