Atma Tıkla Projesi’nde dürü verilmeye bitmeme ediyor

??????? Akşehir Belediyesi’nin köylü dönüşebilen atıkların ekonomiye kazandırılması ve gelecek nesillere henüz saf aynı çevre bırakılması amacıyla başlattığı “Atma Tıkla” isimli ödüllü vurdumduymaz tahavvül projesinde vatandaşlar biriktirilen puanlarla armağan kazanmaya bitmeme ediyor.

Bu kapsamda atıkları belediyeye teyit ederek topladıkları puanlarla ihsan kazanan türe sahiplerine ödülleri DÜRÜST Öğür Konya Mebus Orhan Fazilet ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya aracılığıyla konfirmasyon edildi. Bu kapsamda Veli Kaçar ütü, Zeynep Barık ise ayak topu hacısı hocası almaya doğruluk kazandı.

Orhan Yiğitlik, belediyede planlı törende atıkları belediyeye konfirmasyon ederek nokta toplayan ve bergüzar kazanan vatandaşları kutlayıp, bu sunturlu projenin başarıyla yürümesinden periferi memnuniyet duyduğunu ifade ederek Akşehir Şehremini Salih Akkaya’yı tebrik etti.

Akkaya da, kısaca 1yıldır devam fail projeye vatandaşların okkalı rabıt gösterdiğini belirterek, “Projemiz kapsamında evde düşüncesiz dönüşüme bağımlı olacak atıkları hemşehrilerimiz çökertme telefonlarına indirdikleri uygulamamız üzerinden bize bildiriyorlar, değme mahalle ve sokakta belirlediğimiz günlerde da bu atıklar ekiplerimiz aracılığıyla evlerinden tartılarak alınıyor. Herhangi Bir atılan grubu kategorisine bakarak da nokta kazanılıyor. Bu puanlar biriktirildikçe de benek kazanılıyor.” dedi.

Share: