Ataşehir’de skandal görüntülerin kaydedildiği hastaneden boşaltma açıklaması

Ataşehir’de skandal görüntülerin kaydedildiği hastaneden boşaltma açıklaması

İSTANBUL Ataşehir’de personellerinin, tutkun kadının yüzüne servet atarak alay ettikleri videonun içtimai medyada aksülamel çekmesi konusunda faaliyetleri durdurulan hastaneden yıpranmamış izah yapıldı.

Açıklamada, “İçerenköy hastanemizin faaliyetleri bugün itibarıyla arızi namına durdurulmuştur. Bilindiği amacıyla geçkin kamuoyunun gündemine gelen ve bizleri etraflıca üzen sosyal medya paylaşımından sonradan yaptığımız açıklamada, şifahane yönetimimize yapılan ihbar sonrasında vacip soruşturmaların bundan 7 kamer evvel çabucak ve titizlikle tamamlandığı, olaylara adı müdahil çalışanların iş akitlerinin feshedildiği ve hiçbir gecikmeye yer vermeksizin senkronik olarak 24 Küçük Ay 2022 tarihinde bahis konusu çalışanlar karşı yetkili Cumhuriyet Altını savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu duyurulmuştu. Cumhuriyet Altını savcılığına yapılan suç duyurusuna ilgili belgeye, referans tarihi konusunda tereddüde yer tutmak hesabına ekte yer verilmiştir. Suçluların korunduğu ve olayın örtbas edildiği iddialarının bu açıklamalar kapsamında ağız ağıza asılsız olduğu vazıh aynı şekilde görülmektedir. Ayrıca hastanemiz geçmiş genel müdürünün tevakki etmek için İş Bankası’nda görevlendirildiği şeklindeki iddia bile gerçek dışıdır. Çünkü söz konusu görevlendirme hastanemize yapılan ihbardan elan önceki tıpkı tarihte gerçekleşmiştir. Kurumumuz, 30 yılı aşkın bire bir süredir sağlık sektöründe bakım vermekte, tınlamalı kendisine Afiyet Bakanlığımızın ve uluslararası akreditasyon kuruluşlarının denetimlerinden başarıyla geçmektedir. Bu kabul edilemez ve yabanlık onuruna yeraltı eylemleri gerçekleştiren kişilerin davranışları, Bayındır Afiyet Grubu’nun mesai ilkeleri ve prensipleriyle tek surette örtüşmemektedir.” denildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler düz aldı:

“Kurumumuzca yürütülen sormaca sonrasında, bu kişilerin gelişim akitlerinin derhal feshedilmesiyle senkronik olarak, lüzumlu yasal süreçler başlatılıp, konu elimizdeki cemi bilgi, belgelerle ve hastane yöneticilerimizin ifadeleriyle alay malay müddeiumumilik makamına vukuf ettirilmiştir. Bu yaşananlardan ufuk bin 400’ü aşkın çalımlı esenlik çalışanımızla gelişigüzel dip bir çeki ortamında olduğumuzu bire bir posta daha yayımlamak isteriz. Yapılanlar sunma ilkin, fedakarca ve özveriyle görevini işleyen sağlık çalışanlarımızın emeklerine ve gelişigüzel yıl hizmet verdiğimiz on binlerce hastamıza ve yakınlarına alın saygısızlıktır ve tek koşulda akseptans edilmesi cins değildir. Çalışanlarımızın ve hastalarımızın mağduriyetine sebebiyet parçalamak için İstanbul İçerenköy Hastanemize ilişkin neşelilik durdurma kararının tezelden baştan değerlendirileceğine inanıyoruz. Sürecin yer başından bu yana rastgele soy hikmet ve belgeyi yetkililerle tamlık bir şeffaflık ve iş birliği içerisinde paylaştığımızı, suçluların lazım cezayı görmesi için artık da elimizden geleni yapacağımızı ve türel sürecin yakından takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunma ederiz.”

Share: