Ardahan yöntem: MHP’li Kaşıkçı: “Et ve Benzen Kurumu Ardahan’da komutan noktası kurmalı”

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Ten ve Süt Kurumunun Ardahan’dahi ayrımsız eş noktası kurmasını istedi.

Kaşıkçı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, MHP Genel Başkanı Şevket Bahçeli’nin talimatıyla Ardahan’ın köylerine müzakere gerçekleştirdiklerini, vatandaşlarla bire bir araya gelerek talepleri dinlediklerini söyledi.

Ardahan’ın hayvancılıkta mefret şehirlerden birisi olduğunu tamlayan Kaşıkçı, şehrin tarımda üstelik majör gerçek olması noktasında, benzeri potansiyelinin bulunduğunu belirtti.

Ardahan’daki kamu ekincilik arazilerinin toplulaştırma ile ait sorunlarının bire bir zaman geçmiş çözülmesi gerektiğinin altını çizen Kaşıkçı, vatandaşın taleplerine ilişik şu ifadeleri kullandı:

“Ardahan’dahi besicilik işleyen vatandaşlarımızın, binbir zahmetle yetiştirmiş oldukları hayvanlarını, devletimizin muhteşem ayrımsız kurumu olan Vücut ve Benzen Kurumu (ESK) aracılığıyla harcamak istediklerini açıklamak isterim. Deri ve Benzin Kurumunun Ardahan’birlikte tıpkı şişko mir noktası kurması gerekiyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın elan uyguna rüşvet ve darı alması için Yerey Mahsulleri Ofisinin (TMO) Ardahan’birlikte devreye girmesi gerekiyor. ESK ve TMO’nun Ardahan’da devreye girmesiyle birlikte, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız, elan makul fiyata yem alacaklar, aracıları aradan çekerek, hayvanlarını aracısız Deri ve Benzin Kurumuna satmış olacaklar.”

Share: