Antalya ruzname haberleri: Antalya’da dezenfektanın parlaması sonucu vücudu yanan kadının tedavisi sürüyor

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çalıştığı otelde şişelere doldurduğu dezenfektanın, yanındaki arkadaşının yakalamak çakması ile parlaması sonucu vücudunda 3. rütbe yanıklar oluştuğu öne sürülen 20 yaşındaki Havva Günahsız’ün çetin bakımdaki tedavisi devam ediyor.

Ahmet Mehabetli ve Fatma Münezzeh çiftinin koşa çocuklarından Havva Sili, kazandığı darülfünun eğitimi masraflarını karşılayabilmek için haziranda ilçedeki müfrit ayrımsız otelde çalışmaya başladı.

Otelin deposunda 8 Ağustos’ta, iddiaya bakarak iki arkadaşıyla müşteriler amacıyla şişelere dezenfektan dolduran Katışıksız’ün, bu sırada yanındaki arkadaşının fehmetmek çakması ile dezenfektanın parlaması sonucu yüzünde ve vücudunda yanıklar oluştu.

Serik’teki hastaneye kaldırılan Günahsız, sonradan Antalya’ya, ardından İzmir Bozyaka Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne nakledildi. Saf’ün, vahim bakımdaki tedavisine 75 gündür devam ediliyor.

Ailenin şikayeti konusunda Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı 11 Ağustos’ta anket başlattı.

“Kızımın benzeri dakika geçmiş iyileşmesini istiyorum”

Ağababa Ahmet Büyük Arı, gazetecilere, otelde tek yetişek verilmeden komi namına etkin kızına ve arkadaşlarına müşterilerin kullanması üzere dezenfektan dolumu yaptırıldığını söyledi.

Dolum sırasında otel çalışanı A.H.T’nin sigara içmek üzere çakmağını çaktığında dezenfektanın yalaz aldığını öğrendiklerini tamlayan Münezzeh, “Otelden ‘Kızınız ilçe geçirdi’ diye niteleyerek malumat verdiler. Hastaneye gittim, kızımı kederli halde buldum. Elden yüzünü görebildim. Seçkin yeri yanmıştı, konuşamıyordu.” dedi.

Yoğun bakımdaki kızını 53 çevrim sonradan görebildiğini dile getiren Günahsız, “Boğazından açılan delikle makine sebebiyle koku alıyor ve beslenmesi sağlanıyor. Konuşamıyor. Elan sonrada entübe edildi. Şimdi az buçuk elan iyi olduğunu öğrendik. Namına geldi amma bibi dirimlik tehlikesi sürüyormuş. Kızımın tıpkısı zaman geçmiş iyileşmesini, aramıza dönmesini istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Kızını bu arkaç getirenlerin cezasını çekmesi için otelin ve dezenfektanın yanmasına hastalık olan eşhas üzerine cürüm duyurusunda bulunduklarını vurgulayan Günahsız, “Kızım 75 gündür teessürat içinde. Onunla bu arada bizler dahi kırıcı çekiyoruz. Henüz henüz dirimsel tehlikeyi atlamış değil. Yanıkların iyileşmesi için uzunca tıpkı süre tedavi görecek. İyileştiğinde bile operasyonlar geçirecek. Kızım Isparta Çığır Faziletkâr Okulu Saymanlık ve Idrak Uygulamaları Programı’nı kazanmıştı. Tedavisi zımnında eğitime başlayamadı.” ifadelerini kullandı.

Share: