Amasya yerli: Amasya Şehremini Sarı: “Belediyemizin algı borçlarını sıfırladık, vakit SGK borçlarında”

– Amasya Belediye Reisi Solgun: “Belediyemizin kazanç borçlarını sıfırladık, sıra SGK borçlarında”

AMASYA – Amasya Belediye Reisi Mehmet Soluk, belediyenin müterakim alacak borcunu sıfırladıklarını açıklayarak, kullanılmamış hedeflerinin SGK’ya olan borçlarını da bayılmak olduğunu açıkladı.

Matbuat toplantısı düzenleyen Mehmet Solgun, “30 Milyon TL’nin üzerinde ifa tahsis etmek kaydıyla Amasya Belediyesi’nin parçalanmamış kazanç borçlarını sıfırladık. İnşallah SGK’ya birlikte hiç borcumuz kalmayacak” dedi.

31 Mart 2019 seçimlerinden bu yana yönettiği belediyenin 15 yıla andıran süredir birikmiş kazanç borçlarını karşılarken esnaflara olan borçlarını ve personel maaşlarını düzenli ödediklerini tamlayan Başbuğ Soluk, tasarrufu yöre planda tutmaya ehemmiyet verdiklerini vurguladı. Şehre tonu 1 liradan akarsu satarken, Akdağ’birlikte içme suyu hattı konusunda kurulan hidroelektrik santralinden birlikte ayda yaklaşık 5 Milyon TL vergi elde ettiklerine meni etti.

Dünya şehri olma önünde yürüdükleri Amasya’nın değişimi, dönüşümü ve güzelleşmesi üzere görüntü ettiği projeler arasındaki otel ve teleferik projelerine değinen Sarı, “Teleferik projesi ihaleye çıkıyor. Göreceksiniz olacak. Hilton oteli cılız aynı şey değil. Imdi dünyada şehirler markalaşıyor. Bizde dünya markalarını buraya getirerek vatandaşlarımızın hesaplı yönden kalkınmasını sağlayacağız” diye niteleyerek konuştu.

Share: