Amasya Valiliğinden Galibiyet Partisi Genel Başkanı Özdağ’ın iddialarına ait izah Açıklaması

Amasya Valiliği, Galibiyet Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, Taşova ilçesine vabeste Çambükü köyünde, cingöz güçlerinin, köylülere saldırdığı ve gabi kadınları darbettiğine ilgilendiren iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Zafer Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ’ın, zaman Türkiye Nazik Budun Meclisindeki, yalan ve iftiraya dayalı basın toplantısı üstüne kamuoyunu akıllıca haberdar etmek amacıyla açıklama yapılması ihtiyacı doğduğu” belirtildi.

“Ümit Özdağ yaptığı açıklamalarda Taşova ilçemiz Çambükü köyünde, devletimizin kurnaz güçleri ile köylülere saldırdığı ve kalın kafalı kadınların darbedildiğine ilişik son kademe mesnetsiz ve mehabet birimleri ile düzenlilik güçlerini müsvedde amacı haiz ithamlarda bulunmuştur” ifadesine düzlük verilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Özdağ ayrıca iddialarını daha de doğacak seviyelere taşımış ve darbedilen kadınların Taşova Fehamet Hastanesine dahi kabul edilmediği iftirasına başvurmuştur. Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığımızın onayı ile kurulan Taşova Organize Uran Bölgesi mülkiyetinde mevcut ve geçmiş yıllarda 550 dekarı Çambükü köyü halkı vasıtasıyla karışma edilen amme arazisinde, enfrastrüktür çalışmaları yapıldığı esnada Çambükü köyünde hayatiyetli ve çoğunluğu kadınlardan oluşan tıpkı kol vatandaşımız, emek boşaltmak için bölgeye atıf edilen amme kurumlarına ilişkin hisse senedi makinelerini engellemişler, düzenlilik güçlerine da mukavemette bulunmuşlardır. Buna rağmen manşet birimlerimizce ölçülülük içerisinde debi edilmiş ve vatandaşlarımıza müteveccih orantısız hiçbir müdahalede bulunulmamıştır.

Çalışmalar esnasında halkımızı ajite fail ve güvenlik güçlerine mukavemette mevcut 9 eş ile avrat güllabi personelimizi yaralayan 1 avrat kalkışmak amacıyla, bütün 10 yaşama savcılık talimatıyla gözaltına alınmış ve tıpkısı periyot içerisinde ifadeleri alınarak başıboş bırakılmışlardır. Taşova Ihtişam Hastanemize müracaatı akseptans edilmeyen seçme vatandaşımız üstelik bulunmamaktadır.”

Özdağ’ın, Ilbay Mustafa Masatlı’nın “kendisine taşlama içeren söylemlerde bulunduğu” şeklindeki isnatlarının dahi “tamamen gerçeğe aykırı ve iftiradan ibaret olduğu” vurgulanan açıklamada şu ifadelere vadi verildi:

“Taşova Çambükü köyü kadınlarından oluşan benzeri heyet, 22 Ağustos 2022 günü saat 16.30 sıralarında Valilik makamında sayın Valimiz ile bir mülakat gerçekleştirmiş ve bu ziyaret esnasında Hususi Cins Müdürlüğünde görevli biri eş koyulmak üzere, 2 personel da hazır bulunmuştur. Kadınlarımızdan oluşan heyete, OSB’nin önemi ve Taşova ile Amasya’mıza sağlayacağı katkılar noktasında bilgilendirmelerde bulunulmuş ve seçme olumsuzluk yaşanmadan, vatandaşlar vilayet binasından ayrılmıştır. Sonuçta, kerem yönetimi aheste tıpkı iştir. Valimizin resmi aynı kabulde ve alelhusus da kadınlarımızın dahi bulunduğu aynı ortamda argüman edilen taşlama sözlerini kullanması gibi değildir. Ümit Özdağ’ın politika ayırmak için dalavere ve iftiraya dair, asayiş güçlerimizi ve amme görevlilerini yıpratmaya müteveccih söylemlerine alın Valiliğimiz vacip hukuki işlemleri başlatacaktır.”

Share: