Amasya selen: CHP’den Amasya Valisi’nin AKP Yöneticileriyle Esnaf ve Köy Ziyareti Yapmasına Aksülamel: “Mehabet İmkanlarını Kullanarak El Ele Kol Kola Yöntem Yapması…

Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın AKP Amasya İl Başkanı Ekrem Popo ve AKP yöneticileriyle şehirde esnaf ve köy ziyaretleri yapması reaksiyon çekti. CHP Amasya İl Başkanı Toygar Sevindi, “Şehrimizde çözülmesi müstelzim bir nice iş varken şevket imkanlarını kullanarak DOĞRU Partili temsilcilerle ahali ele, branş kolalama politika yapması akseptans edilemez” dedi.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın AKP Amasya İl Başkanı Ekrem Kaba But ve AKP yöneticileriylediğer AKP temsilcileriyle gelişigüzel şehirde esnaf ve köy ziyaretleri yapması tepki çekti.

Yaşananlara aksülamel gösteren CHP Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi, şunları söyledi:

“Hoşgörü kenti Amasya’mızda yaraşıksız tıpkısı şekilde akıbet günlerde ilimiz valisi Mustafa Masatlı, kudret partisi yani DOĞRU Öğür temsilcileriyle bu arada karye ve şehir gezileri yapmaktadır. Valimiz 14 Ilk Teşrin 2022 tarihinde SELIM Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı’nın de bulunduğu benzeri astronomi ile beraber şehrimizde esnaf ziyaretleri yapmıştır. Bu ziyaretlere ait paylaşımlar, DÜRÜST Tümen İl Başkanlığı sayfasında paylaşılmasına rağmen ilimiz valiliğine ilgilendiren içtimai iletişim araçları hesaplarında paylaşılmamıştır.

“SELIM PARTİLİ TEMSİLCİLERLE HALK ELE, DAL KOLA SİYASET YAPMASI AKSEPTANS EDİLEMEZ”

21 Ekim 2022 tarihinde ise ilimiz valisi Masatlı, DOĞRU Öğür diyar teşkilatıyla bu arada karye gezileri yapmış, bu gezilere ilişkin paylaşımlar hem Valiliğimizin sayfasında hem üstelik SELIM Öğür İl Başkanlığı sayfasında yayınlanmıştır. Sayın Valimize şehrimizde ayrıksı politik partilerin üstelik olduğunu unutmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. İlimiz Valisi’ni şehrimizde çözülmesi müstelzim bir nice sorun varken cesamet imkanlarını kullanarak SELIM Partili temsilcilerle umum ele, kol kola politika yapması akseptans edilemez. Benzeri burada hele üzerinde durmak istediğimiz husus, ilimiz valisinin SELIM Partili temsilcilerle bu arada esnaf ve köy gezisi yapmasıdır.”

“BİR PARTİNİN IZZET YÖNETİMİYLE ÖZDEŞLEŞMESİYLE VARILACAK YASAKÇI VAKIT KAYBETMEDEN BIR TANE PARTİ REJİMİ OLUR”

Mavera yandan Demokrasi ve Hareketli (DERMAN) Partisi Amasya Suret İlçe Başkanı Mahmut Sami Sözen ise “Bir partinin fehamet yönetimiyle özdeşleşmesiyle varılacak nokta elden bir tane fırka rejimi olur” diyerek tepkisini dile getirdi.

“REFAKAT, INCELIK GEREĞİDİR”

AKP Amaysa İl Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada ise şöyle dendi:

“Eleştiriye konu olan ziyaretlerinde sayın Valimiz, DOĞRU Öğür Çorum Milletvekilimiz hemşehrisi ve mail arkadaşı olan Ahmet Sami Ceylan’a refakat etmiştir. Teşkilatımız ise Amasya Milletvekilleri, İl Başkanımız ve Umumi Başkan Yardımcımız ile alay malay ayrı kulvarda esnaf ziyaret yapmıştır. Mihman Milletvekilimiz ve Valimize birkaç arkadaşımızın refakat etmesi nezaket kuralları gereğidir.”

Share: