Amasya haber | Merzifon’dan kısa gücük

Merzifon Kaymakamı Şanlı Güldoğan, meslek ziyaretlerine bitmeme ediyor.

Şehit Kubilay Asker İmam Hatip Ortaokulu’nu ülfet eden Güldoğan, okulun fiziksel, personel ve eğitim durumu üzerine Ekol Müdürü Hayrettin Baykuş’tan vukuf aldı, peşi sıra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilere eğitim bilimi hayatlarında başarılar dileyen Güldoğan, devir buldukça okulları ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle tıpkı araya gelmeye bitmeme edeceğini kaydetti.

Vatandaşlara kanserle ait broşür dağıtıldı

Merzifon’da sağlık ekipleri, amansız hastalık için vatandaşları bilgilendirerek broşür dağıttı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri, Oymak, Alıcık ve Kaynak köylerinde aktif vatandaşları, kanserde erken teşhisle hayat yetmek üzere bilgilendirdi.

Merzifon İlçe Keyif Müdürü Dr. Nesrin Pircanoğlu, gazetecilere, kanser farkındalık ve eğitim bilimi çalışmaları kapsamında hastalığın erken tanı ve tedavideki muvaffakiyet oranlarının artırılmasını amaçladıklarını söyledi.

Kanserin, alınacak tedbirlerle üstesinden gelinebilen ayrımsız çor olduğuna dikkati calip Pircanoğlu, “Kanserin önlenmesinde, er canlandırma ve tanı konmasında, vatandaşlarımızın kansere karşı bilinçlendirilmesi ve farkındalıkların artırılması dirimsel ehemmiyet yeryüzü etmektedir. İlçe Afiyet Müdürlüğü adına vatandaşlarımıza broşürler dağıtıp, bilgilendiriyoruz. Kanser riskini ortadan örtmek ve vatandaşları bu konuda bilgilendirmek üzere çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Share: