Altın Hakkında

Altın çoğu zaman mücevherattaki en popüler metal olarak kabul edilir. Ayrıca kolye, küpe, bilezik ve yüzük gibi birçok farklı formda bulunabilen çok yönlü bir metaldir.

Pırlanta takılar en çok aranan takılardır. Pahalı olsa da, aynı zamanda narin ve güzel.

Bazı insanlar pırlantalı veya safirli zümrüt kesim altın yüzük takmaktan hoşlanırken, diğerleri altın bir bandın üstünde daha küçük pırlantalı bir elmas bant veya pırlanta baget yüzük takmaktan hoşlanır. Kadınlar genellikle el sanatlarına olan sevgilerini göstermek için nişan yüzüğü ve alyans gibi üst üste dizilmiş çeşitli metallerden oluşan üst üste binen bantlar takarlar.

Elmasın sonsuz sevgi ve bağlılığın sembolü olduğuna şüphe yok. O halde, bu günlerde pırlantayı çocuk kolyelerinden alyanslara kadar her yerde bulabilmeniz mantıklı. Toplumumuzda çok güçlü bir anlamı olmasa da, yine de bazı özel nitelikler taşır.

Bir pırlantanın şekli genellikle son yıllarda geleneksel pırlantalardan daha popüler hale gelen kübik zirkon olarak tanımlanır. taşlar genellikle ezilmiş değerli taşların çıkarılmasıyla oluşturulur, bu nedenle doğal elmaslardan daha ucuzdurlar ve aynı derecede dayanıklıdırlar.

Geleneksel pırlanta ile günümüz pırlantasının değeri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu koleksiyonda hangi parçaları görmek istersiniz? Bu size kalmış! Düşüncelerinizi bize bildirin!

Çocuklar için som gümüş ve altın bileklikler, her durum için mükemmel bir mücevherdir. Koleksiyonumuzda gümüş ve altın setler, yüzükler, kolyeler, küpeler ve bileklikler bulunmaktadır.

Çocuk takıları, ebeveynler arasında uzun zamandır çocuklarının kilometre taşlarını kutlamak için bir hediye olarak kullanılmaktadır. Parçalarımız Hindistan’daki adil ticaret zanaatkârları tarafından sevgi ve özenle yapılmıştır.

Bu parçalar kesinlikle ömür boyu sürecek ve aile mirasını çocuklarınıza veya torunlarınıza aktaracaktır.

Elmas, esas olarak karbondan yapılmış bir değerli taştır. Değerli taşın rengi D’den Z’ye derecelendirilir ve D harfi en az değerlidir.

Modern bilim, zaman içinde elmas teknolojisinde ilerlemelere yol açmıştır. Bugün, elmaslar kimyasal bileşimlerine göre dört ana kategoriye ayrılır: doğal, insan yapımı (sentetik), renkli ve işlenmiş.

Bir altın kolye veya bilezik seti çok pahalı olabilir ve kolayca kararmaması için özenle kullanılması gerekir. Ayrıca altın parlaklığını kaybedebileceği için yıkanırken de belli bir bakıma ihtiyaç duyar. Zümrüt, şifa ve iyi şans gibi bazı büyülü güçlerin yanı sıra elmas ve diğer taşlardan daha yeşil bir renge sahiptir. Safirler, Moh ölçeğinde 10 üzerinden 10 ile 11 arasında derecelendirilen elmaslara kıyasla, Moh ölçeğinde 10 üzerinden 4 ila 5 arasında bir sertlik seviyesine sahipken, tarihin en parlak taşlarından biri olarak kabul edilir.

Elmas, zümrüt ve safir yüzükler için en popüler taşlardır. Altın ve platin genellikle yüzük yapımında kullanılır.

Giriş: Bu makale, yanında bir nişan olan bir tektaş pırlanta yüzük tasarlama sürecini araştırıyor. Bir yüzükte kullanılabilecek farklı taş türlerinin tartışılmasıyla başlar, ardından her taşın neyi simgelediğine dair ayrıntılara inilir ve bu anlamların bir tasarıma nasıl dahil edileceğine dair örnekler verilir.

Zümrüt, yeni hayatın ve zor zamanların ardından yeniden başlayabilmenin rengi olarak bilinen yeşil rengindedir. Safir, berrak rengi ve şeffaflığı nedeniyle dürüstlük ve saflıkla ilişkilendirilen mavi renktedir. Altının rengi sarıdır çünkü sonsuzluğu ve mükemmelliği sembolize ederken aynı zamanda doğurganlığa da atıfta bulunurken, yakut kırmızısı tutku veya aşkı sembolize eder.

Share: