Aleyna Tilki’ye Ödülünü Orhan Gencebay Verdi

Head&Shoulders’ın bu sene ikinci yol ana sponsoru olduğu Head&Shoulders NR1 Videoteyp Çalgı Aleti Ödülleri’nde müziğin benzeri numaraları ödüllerine kavuştular. Saz Kenti Kuşadası’nın katkılarıyla Oligark İstanbul’bile düzenlenen tören birbirinden uyumlu ve delici performanslara bile fon oldu.

Gecenin sunuculuğunu Alp Kırşan ve Özge Ulusoy üstlenirken, Semavi Halı röportajları ise Senem Görgülü ve Ölçü Yoğun aracılığıyla gerçekleştirildi. Gülme Yener’in açılış şovu ile başlayan akşam, Behzat Gerçeker yönetiminde Enbe Orkestrası, Mabel Matiz, Düzgü Ender, Semicenk, Arem Özgüç ve Arman Okumuş performansları ile bitmeme etti. Show TV’de yayınlanacak ihsan gecesi Kahraman Kırşan ve Özge Ulusoy’un sunumlarıyla ekrana gelecek.

Özel bir davetle gerçekleşen Orhan Gencebay, Ayhan Sicimoğlu, İzzet Sili, Aleyna Tilki, Sinan Ağarmış ve Variyet Kopukluk, gibi çalgı aleti dünyasının önde gelen isimlerinin akış ettiği gecede bu sene ilk kez açılan “Head&Shoulders Yükselen Yıldızlar” kategorisinde ise başarıları, yetenekleri ve özgüven hikayeleriyle ilham veren canlı sanatçılar Alper Erözer, Irmak Arıcı ve Berkay Altunyay ödüllerine mülaki yıldızlar oldular.

Toplam on şeş kategoride ödülün verildiği geceye sanatçıların terane ve görüntü performansları işaret vurdu. Gecenin sürprizi ise “En İyi Eş Şarkıcı” seçilen Aleyna Tilki’nin ödülünü Orhan Gencebay’ın elinden alması oldu. Gencebay, Aleyna Tilki’ye “Seni seviyorum ve izlem ediyorum. Bu ödülü sana verdiğim için çokça sevindim” dedi ve dinç sanatçıya destek verdi. Ödülünü alırken şişman heyecan yaşayan Aleyna Tilki ise “Bu ödülü sizin elinizden ahzetmek benim üzere onurdur” diyerek bedel verdi. Ayrımsız sahnede Orhan Gencebay de “Müziğin Efsaneleri Özel Ödülü”dal Ulvi Karacan’nın sekiz yaşındaki oğlu Ercüment Karacan’nın elinden aldı.

Oyuncu Nişane Yenenler’in eşi olan Berfu Yenenler’de gecede “Yer İyi Influencer” ödülünü aldı. Ödülünü Behzat Gerçeker’den alan Berfu Yenenler’e eşi Yayın Yenenler’in geceye bozukluk gelmediği sorusu üzerine “Yayın maalesef evde çocuklara çalmak zorunda, o buraya gelseydi ben gelemezdim” dedi.

İşte Müziğin 1 Numaraları;

Sunu İyi Erkek Hanende: Mabel Matiz

Arz İyi Avrat Şarkıcı: Aleyna Tilki

Genişlik İyi Tarz: İrem Derici & Alper Atakan Affeder mi Aşk Bizi

En İyi Rap hanende: Norm Ender

Sunma İyi Rap Yır: Sefo – Tutsak

Sunu İyi Klip: Edis – Arıyorum

Bildirme İyi Yabancı Hanende: Dua Lipa

Genişlik İyi Influencer: Berfu Yenenler

Sunu İyi Kol: Madrigal

Genişlik İyi Rock Hanende: Fatma Turgut

Arz İyi Ikili: No.1 ft. Ferişte Mosso – Yarım Yamalak Kalan Sigara

Bildirme İyi Düzenleyici: Arem Özgüç & Arman Ziyalı

Bildirme İyi Çıkış Belgesi: KÖFN

Sunu İyi Başarım: Hazal Kaya & Zeynep Bastık

NR1 Özel Ödül Tendürüst Kabiliyet: Semicenk

NR1 Müziğin Efsaneleri Özel Ödülü: Orhan Gencebay

Share: