Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü, Hastanede Kaybolan Akak Sayısının 56 Olduğunu Açıkladı… CHP İl Başkanı Ertürk: “Allah’tan Hastane Kalbolmamış”

KEMAL ÖZ SAYGI ATALAY

Aksaray Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde 140 sökel yatağının kaybolduğu kanıt edildi. Aksaray İl Esenlik Müdürlüğü, kayıp akak sayısının 140 değil 56 olduğu açıkladı. CHP Aksaray İl Başkanı Mualla Abbas Ertürk, “Geçe baktım, Allah’tan şifahane kaybolmamış, iki çatı dahi durumunda duruyor. Çünkü iddialar o kadar bunaltıcı kim bire bir bölüm gittiğimizde binayı bulamazsak hiçbiriniz şaşırmayın” dedi.

Aksaray İl Esenlik Müdürlüğü, Aksaray Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nde 140 sayrı yatağın kaybolduğu iddiası üstüne bugün kayıtlı tıpkı izah yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“56 YATAĞIN KAYBOLDUĞU TESPİT EDİLDİ”

“Sakat hastaneden kullanılmamış hastaneye taşınma sürecinde meydana mevrut ebat sonrasında, Il makamının 18.06.2021 güneş ve 471 az onayı ile görevlendirilen soruşturucu marifetiyle zaruri tetkik yapılmış ve 56 adet yatağın kaybolduğu belirleme edilmiştir. İnceleme neticesinde tespit edilen yarım pestil yataklarının bedelleri ilgilendiren kişilere ortaklaşa ve müteselsilden cayma edilmiş, antrparantez iddialar karşı Bakanlığımız ve Valiliğimiz eliyle yönetsel, adli makamlarca ise adli süreç devam etmektedir.”

“ALLAHTAN HASTANE KAYBOLMAMIŞ, İKİ BİNA ÜSTELIK YERİNDE DURUYOR”

CHP Aksaray İl Başkanı Uca Abbas Ertürk ise konuya ilişik zaman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hastaneyle ilgili biliyorsunuz tığ hem usulsüzlük davalarını gündeme taşıyoruz hem de bu konuları izlem ediyoruz. Yine bakir iddialar var, kaybolan yataklarla ilişkin. Geçe baktım, Allah’tan şifahane kaybolmamış, iki bina da durumunda duruyor. Zira iddialar o büyüklüğünde dokunaklı kim ayrımsız dönüş gittiğimizde binayı bulamazsak hiçbiriniz şaşırmayın.

Ben, bu yolsuzluklar ile ilgilendiren yaptığım son matbuat açıklamasında, ‘Niye bu sorumlu arkadaşlar görevde’ diyerek sormuştum. O günden bugüne bibi ayrımsız evolüsyon olmadı. Bakir iddialar var, belli bakir iddialar daha gelecek. Bu büyüklüğünde iddiaya rağmen dönemin diyar keyif müdürü soruşturmanın içre namevcut. Dönemin başhekimi terakki ettirildi, bu iddialardan sonra daha dal düzeye getirildi. Bu terfileri yapanlar ya de bunları bu görevde tutanlar, bu yapılan usulsüzlüklerin hem sorumlusudur hem birlikte onlar dahi dönüş geldiğinde bunlar üzere bununla ilgilendiren değer ödemeye bitmeme eder.

Bir defa daha sesleniyoruz; bu büyüklüğünde iddianın olduğu tıpkısı yerde sıklet makamındaki bu arkadaşlarımızı tığ memuriyetten atın demiyoruz, o görevinden cebin. Soruşturma sonuçlandığı zaman, aklandığı ahit, suçsuz bulunduğu ahit başından bire bir görevlere getirmenizde hiçbir çevrili olmaz ama soruşturmanın selameti amacıyla bir nöbet daha çağrı yapıyoruz. Bunların görevden alınması lazım.”

Share: