AK Parti’li Durmuşoğlu: “1 yıl içerisinde 11 ilimizi ayağa kaldıracağız”

DOĞRU Öğür Osmaniye Saylav Alperen Durmuşoğlu, depremden etkilenen 11 ili, 1 yıl içerisinde yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Durmuşoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 6 Gücük Ay’ta meydana mevrut Kahramanmaraş merkezli depremlerin Osmaniye’de dahi nazik yıkıma bozukluk olduğunu anımsattı.

Depremden kötülük gören vatandaşların, barınma ve eşya kabil ihtiyaçlarının karşılanmasında bilcümle imkanların seferber edildiğini anlatan Durmuşoğlu, Osmaniye’da 11 bin 600 bölük ve bin 598 köy evinin yapılmasının planlandığını vurguladı.

Durmuşoğlu, şunları kaydetti:

“Evvelden takatli çok afette, Van, Elazığ, Malatya, İzmir depremlerinde, Antalya ve Muğla yangınlarında, Kastamonu, Sinop, Bartın, Giresun başat afetlerinde, oyuntu eylemlerinde, enkaza dönen iklim ve ilçelerde şüphesiz yaptıysak, 1 sene içerisinde 11 ilimizi gine ayağa kaldıracağız. Bize olan akide ve güveni katiyen boşa çıkarmadık. Milletimizin desteğiyle 6 Şubat depremlerinin izlerini gücük sürede inşallah sileceğiz. Bu balaban felaketin önce anından bu yana canla başla çalışırken, ulaşmadık tek tıpkı kayran bırakmamak için bilcümle gücümüzü sarfiyat ederken, bazı siyasal partilerden hareket bölgesinde karmaşık haberlerle devletimizi sorgulayıp, kötülük gören vatandaşlarımız üzerinden siyasa yapmalarını birlikte süratli kınıyorum.”

Share: