AK Parti Genel Başkanvekili Binali Saika, Konya’da anaokulu açılışında konuştu Açıklaması

DÜRÜST Parti Genel Başkanvekili Binali Sebep, “Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor ve masalar dağılıyor amma biz seçkin dönme kullanılmamış tıpkı projeyi, hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Saika, Konya’de eşkâl Selçuklu ilçesindeki Hatice-Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulu’nun açılış töreninde, insana yapılan yatırımın ebedi olduğunu söyledi.

İnsanı yaşatmanın ve yüceltmenin eğitimle başarılacağını anlatan Sebep, çocukların hayata henüz dolgunca şartlarda hazırlanması amacıyla Türk Kızılay ile 81 ile 81 anaokulu projesinin başlatıldığını anımsattı. Saika, projenin selamet hareketi olduğunu belirterek “Burada tamamen bağışçıların, hayırseverlerin katkıları var. Devletin, Türk Kızılay’ın ve yerel yönetimlerin koordinasyonu var. Esasında 81 ile 81 ekol projesi yegâne başına ihtiyacımızı karşılayacak değil. Bunu biliyoruz amma fayrap etmek istediğimiz şey, farkındalığı yükseltmek. Hem Türk Kızılay’ın daraç içinde, mahdut dışında milyonlara zahir ulaşıyorsa, insana zahir dokunuyorsa geleceğimizin güvencesi evlatlarımıza de tıpkı ihtimamı gösterdiği ortada. İşte bu tatlılıkla, zaman 56’ncısının açılışını Konya’birlikte gerçekleştiriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Projenin 81 ilde tamamlanacağı bilgisini veren Sebep, Milli Yetişek Bakanlığının anaokullarının sayısını arttırma politikasına ayrımsız nebze olsun katkı sağlamaktan nazik bir bahtiyarlık duyduklarının vurguladı.

“Yolları böldük, hayatları birleştirdik”

Saika, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 20 yılda çokça nazik işler gerçekleştirildiğini belirterek şöyle konuştu:

“Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, Türkiye’nin doğusuyla batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle gelişigüzel tarafı birbirine yaklaştırdık. ‘Yol ve su medeniyettir.’ dedik. Bu aşkla çalıştık. Balaban projeler gerçekleştirdik. Çanakkale Köprüsü, Zor Hükümdar Doğru Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü… Eğiste Viyadüğü geçenlerde bitiyor. Çalışma çalışma bitmez. Bunlar tabii ülkemizin hava projeleridir amma inanın kim beni şu anaokulu açılışı o projelerin açılışından daha çok heyecanlandırıyor. Zira burada geleceğe ve insana yatırım var. İnsana yapılan envestisman, nesilden nesle ilelebet bitmeme edecek benzeri envestisman.”

“İstihdamı ve ihracatını arttıran ülkelerin başında geliyoruz”

İlim ve intikal yuvası anaokulun, geleceğin teminatı evlatların yetişeceği evire çevire mekanlardan biri olduğuna bel eden Saika, şunları söyledi:

“Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor ve masalar dağılıyor ama biz değme zaman bakir benzeri projeyi, hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bu hafta okullarımız açıldı. Hızla peşi sıra Cumhurbaşkanı’mız, 105 ensiz binasının toplu açılışını yaptı. Bununla birlikte yetinmedi, tarihin arz kapsamlı şişko bölük projesinin duyurusunu gerçekleştirdi. 500 bin konut, 5 yıl içerisinde tamamlanacak ve ihtiyaç sahiplerinin basamak ihtiyacı karşılanmış olacak. Çokça nazik ayrımsız proje. Çabucak ev ika projesi değil, bire bir zamanda 2,5 trilyon liralık benzeri konuşu hareketliliği sağlayacak ve 250’den ayırt aşkın sektörlere, hareket kollarına elektrik getirecek tıpkısı proje. Akıbet iki yılda dünya hastalıklarla, bağırsak karışıklıklarla, savaşlarla boğuşup dururken Türkiye, 750 bin vatandaşımıza hareket, NANIAZIZ sağladı. İstihdamı ve ihracatı, pandemi döneminde arttıran kıymetli ülkelerin başında geliyoruz.”

“İkinci asır Türklerin yüzyılı olacak”

Sebep, Türkiye’nin hoppadak kendi vatandaşı ve geleceği amacıyla değil gerekseme sahibi ülkelerin birlikte yardımına koştuğunu anlatarak şunları kaydetti:

“İkinci yüzyıla başlıyoruz. 2023, ikinci yüzyılımız ve bu yıldan itibaren ikinci asır Türklerin yüzyılı olacak. Bunu buradan bilmenizi istiyorum. Bunun hep işaretlerini görüyoruz. İkinci yüzyılda, Türklerin yüzyılında dahi 2023’te da Reisicumhur seçimi var. İkinci yüzyılda liderimizi, Cumhurbaşkanımızı Konya, gelişigüzel devir olduğu kabilinden ve rekor oyla seçmeye hazır mı? Peki, bu cevap pir. Konya’nın yüzde 75’e varan destekleri var. İnşallah elan fazlasını 2023’te göreceğiz.”

Yıldırım’ın konuşmasının peşi sıra anaokulunun kurdelesi kesildi.

Açılış törenine; Vali Vahdettin Özkan, SELIM Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Leyla Delicesine Ateş Parçası, Büyükşehir Belediye Başkanı Misyon İbrahim Altay, AK Fırka Konya milletvekilleri Tahir Akyürek, Saf Altunyaldız, Abdullah Ağralı, Hacı Ahmet Özdemir, Selman Özboyacı, Gülay Samancı, Orhan Yiğitlik, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Hasan Angı, Türk Kızılay Umumi Başkanı Kerem Kınık, merhum Hatice ve Ercüment Köylübay’ın ailesi ile mektepli velileri katıldı.Share: