AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Hamza Dağ’dan Demirtaş’a sert tepki

SELIM Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Hamza Keder, cezaevinde tutuklu kâin sakat HDP Âdem Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın skandal açıklamalarına reaksiyon göstererek, ” İstiklal Caddesi’nde bomba bırakarak sivillerin ölümüne amil olan PKK/PYD’ye bir tane laf ika, teröristi koru; sonradan hazar elçisi rolüne bürün. Azmettiricisi olduğun 6-8 Ekim’i unutmadık. Vicdanında benzeri ızdırap olmasını beklerdik ama o ihtisas size tek uğramamış” dedi.

Terör suçundan yargılandığı sorun çerçevesinde cezaevinde vakfedilmiş kâin sakat HDP Kayırıcı Umumi Başkanı Selahattin Demirtaş, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısı ve sonrasında başlatılan El Kılıç Çekicilik Harekatı hakkında toplumsal medyadan skandal açıklamalarda bulundu. DÜRÜST Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Hamza Acı, Demirtaş’ın açıklamalarına sert sözlerle aksülamel gösterdi.

Hamza Ateş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

“Beyninde tıpkı “Uğraş” bulunmayan. Toplumun huzuruna ve insanımızın canına kast eden teröristlerin inine giren bir terörle uğraş var. Seyretme seviyorsun biliyoruz ama “Savaşa hayır” ezberleriyle terörü gölgelemene izin etmeyeceğiz.

Güya hakikati savunur üzere yapıp bilcümle varlığınla yıldırı örgütüne dulda olmaya ve düzlük açmaya hız ediyorsun. PKK’ya biricik lafız edemediğin üzere devleti mütemadiyen zehap altında bırakmaya çalıştığının farkındayız.

İstiklal Caddesi’nde bomba bırakarak sivillerin ölümüne faktör olan PKK/PYD’ye biricik konu ika, teröristi koru; sonraları sulh elçisi rolüne bürün. Azmettiricisi olduğun 6-8 Ekim’i unutmadık. Vicdanında benzeri ızdırap olmasını beklerdik ama o duygu size tek uğramamış.” – ANKARA

Share: