AK Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Yazıcı’dan Kanunuesasi açıklaması

YANLIŞSIZ Parti Umumi Başkan Yardımcısı Yazıcı’dan Kanunuesasi açıklaması

ANKARA – SELIM Parti Umumi Komutan Yardımcısı Hayati Müellif, başörtüsü üzere esas teklifiyle ilgilendiren,” Zaman yarın aynı planlama yaparak Meclisin gündemine taşıyacağız, bakalım kim orada içtenlikle. Türkiye’nin özgürleşmesi alanında ki laf üretiyor kim icraat ortaya koyuyor. Bu düzenlemenin ete kemiğe bürülü içeriği itibari ile Mecliste kabul göreceği beklentisi içre olduğumuzu benimsemek istiyorum” dedi.

YANLIŞSIZ Tümen Siyasi ve Hukuki İşlerden Mesul Umumi Başbuğ Yardımcısı Dirimlik Muharrir, DÜRÜST Parti Umumi Biçim Karı Kolları yoluyla planlı İlçe Kadın Kolları Başkanları Buluşmasında konuştu.

Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana mevrut terör olayında hayatlarını kaybeden vatandaşlara yağmur dileğinde bulunan Kalem Erbabı, “Yıldırıcı unsularını yetiştiren, planlayan, yönlendiren temel hukuksal sevimli ki varsa arkalarında hepsini birlikte bire bir kez henüz lanetliyorum. Silahlı kuvvetlerimizin El- Tığ ismini verdiği harekatla Irak ve Suriye’nin kuzeyinde yuvalanmış hep terör unsurlarına yönelik; kararlı, özden, tüvana operasyonları dolayısıyla silahlı kuvvetlerimizin beher mensubuna dualarımızı, minnetlerimizi iletiyor, şükranla selamlıyoruz” dedi.

“Biz proje eden tıpkısı partiyiz, siyasetimiz ayrıntılı”

AK Fırka’nin Türk siyasal hayatının sunu ibdai politik partisi olduğunu belirten Edip, “Ayrımsız özet birlik olarak DÜRÜST Tümen’nin icraatının merkezinde herif var. Hükümet kurarken, planlama yaparken, politik faaliyetlerinizi şekillendirirken AK Öğür Siyasetinin merkezinde ulus vardır, emir millete aittir. Politika değerler üzerinden değil siyasal partiler arası rekabet ve projeler üzerinden yapılır, yapılmalıdır. Bu değerler hepimizindir. Tek yurt diyoruz, bir tane kerem, bir tane alem bizim değerlerimiz bunlar Bunlar üstünde ağız dalaşı olmaması geçişsiz. Biz proje fail ayrımsız partiyiz, siyasetimiz etraflıca.

“Politika kemirmek yemek, birbirini karşılamak ve uğurlamaktan ibaret değildir”

Muhalefeti eleştiren Yazar, ” 6’lı masa olarak kümelenen mugayeret hatalı hatırlamıyorsam İlk toplantısını 12 şubatta yaptı. Bugüne kadar 8 derinti yaptı. Güçlendirilmiş saylav bütün dışında bir bakış açısı benzeri basiret var mı? Siyaset kemirmek kemirmek, birbirini karşılamak ve uğurlamaktan ibaret değildir. O siyasa değil adab-ı muaşeret.. Bizim örf adetlerimizle ilişik davranış biçimi. Yöntem apayrı tıpkı molekül. Siyaseti üretebilmek için, proje üretebilmek üzere genel başkanımızın Cumhurbaşkanımızın rapor ettiği kabil dertli olacaksın, bu toprakların aşığı olacaksan. Bakışın hakeza değilse, bunu içselleştiremediysen proje üretemezsin. Türkiye’nin ebetteki sorunları var değme husus çözgün iddiasında değiliz” açıklamasında bulundu.

“Bunu sürdürebilecek kadrolar yine cüret tazelemeli, izin almalı”

2023 seçimlerinin hem tarihi yönden hem üstelik Türkiye amacıyla oylumlu bir seçme olduğunun altını çizen Dirimsel Müellif, “2023 seçimlerine akıllıca acul aynı şekilde gidiyoruz. Her intihap muhteşem amma bu seçim çok elan büyük. Tarihi bakımdan eke, 2023 seçimleri Halas Savaşı sonrası arz şişman kazanımı olan Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılının son seçimi . 2023 seçimleri Cumhuriyetin kuruluşunun 2’nci Yüzyılının önceki seçimi. Tarihi anlamda yetişkin olan bu seçme politik anlamda haddinden fazla daha önemli bir seçme. Kimilerinin hayallerini aşarak, akıllarını durdurarak balçık beklenmeyen yerlerde milletimizin yüreğine akarsu serpecek icraatlar gerçekleştiriyoruz Ansızın gelebiliriz şeklinde Cumhurbaşkanımız tabir ederken kimileri tiye alıyordu. Bu ivmeyi bu perspektifi Türkiye kaybetmemeli. Bunu sürdürebilecek kadrolar yeniden hamaset tazelemeli, bitirme almalı. Doğru olanı, iş üreteni, vizyoner olanı milletin çıkarına ter dökenleri bereketli tanıyor, tanıyacak, takdir hakkını de bu doğruda bile kullanacak” dedi.

“Hangi anayasamızda ne yasalarımızda bu alanda müdahaleyi rast kılacak norm yoktu”

Salondakilere hitap fail Kalem, ” Başı belirtik vabeste istediğiniz çul tarzında burada buluşmuşsunuz. 20 sene önceki Türkiye böyle değildi. Bizim devraldığımız Türkiye’de bu alan kavi benzeri ülkü alanıydı. Bu alanda binlerce sekmen, binlerce kişi yöntem mühendislerin, kimi kurumların travmasına maruz kaldı. Kanun mı vardı gerekli kılan. Ne anayasamızda hangi yasalarımızda bu alanda müdahaleyi harbi kılacak düzgü yoktu. Parçalanmamış aksine Tek kimse eğitim bilimi hakkından yoksun bırakılmaz diye bire bir kalça vardı. Buna rağmen tıpkı çok gencimiz, insanımız eğitim talim hakkından mahrum bırakıldı. Cumhurbaşkanımızın bir nice açkı ile ifade ettiği gibi dikleşmeden dik durarak azimli tutumla metanetle, sabırla bu sorunu Türkiye gündeminden çıkardık. Kadınlarımız neye inanıyorsa, zahir etmek istiyorsa, pekâlâ gagalamak istiyorsa, o tercihi doğrultusunda kamusal alanda ve hususi hayatta istediği şekilde tercihini hayat hakkına eş olduğu ortama dönüştü” değerlendirmesinde bulundu.

“Mecliste akseptans göreceği beklentisi süresince olduğumuzu tutmak istiyorum”

Başörtüsünün esas ile güvence altına alınması teklifini benzeri kat henüz anımsatan Edip,” Yasayla yapalım diyen tıpkısı öneri getirdik. Mademki hakeza ayrımsız bulut var. Yasa olmamasına karşın hakeza uygulama oldu. Bu alanı düzenlemenin yeri yasa değil esas dedik. Bireyleri, kadınları fideist gereği başını açması ve evet kapaması benzeri haktır. Adalet ve özgürlükler demokrasinin pratiğinde be kurasında bu hususların düzenleneceği saha anayasadır. Hodri kayran dedik ve bu düzenlemeyi esas ile yapalım dedik. Ayrımsız özellik düzenleme teklifini hazırladık. Zaman erte tıpkısı planlama yaparak Meclisin gündemine taşıyacağız bakalım ki orada ilgiyle. Türkiye’nin özgürleşmesi alanında kim konu üretiyor kim çalışmalar ortaya koyuyor. Bu düzenlemenin ete kemiğe bürünmüş içeriği itibari ile Mecliste akseptans göreceği beklentisi zarfında olduğumuzu sarılmak istiyorum” dedi.

Aykırılık partilerinin düzenlemeye olur oyu kullanacağını düşündüğünü anlatım eden Edip,” “Mugayeret partileri ne derlerse desinler gündem konusu olduğunda o iki maddenin yasalaşmasından yana tercihlerini kullanacaktır. Familya birliği eş ve kadının evlenmesi ile oluşur. Buna karşı çıkma aynı duygusal siyasal tercihi hangi olursa olsun olamaz diyerek düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Bu ülkenin kadınları eşit fırsatlar verildiğinde almak kim dört nala koşuyor”

AK Parti Genel Forma Avrat Kolları Başkanı Ayşe Keşir, küşat konuşmasında DÜRÜST Öğür’nin kadınların önünü anahtar bire bir çokça çalışmaya imza attığını belirterek,”Kanunuesasi’üstelik kadın koca eşitliğine üst bulduran DÜRÜST Fırka’dir. Akabinde Türk Ukubet Kanunu’nda yaptığımız köklü değişikliklerle yol yordam – adalet saikiyle işlenen cinayetleri ağırlaştıran DOĞRU Tümen’dir, kıymet işe fiyat ücreti kanunlaştıran YANLIŞSIZ Öğür’dir, sosyal mehabet ilkesini anayasanın ete kemiğe büründüren DOĞRU Fırka’dir. Alelhusus söylüyorum bu ülkenin kız çocukları çokça ayrıntılı yıllar genişlik büyük vesile eşitliği ara bulucu olan eğitimden mufassal yıllar ırak kaldılar. Yasaklarla mahrum kaldılar. Katsayı kısıtlamasıyla kıygın kaldılar, Üniversite eğitimi 81 ilde olmadığı için mahrum kaldılar. Üniversiteler bazı büyükşehirlerle kümelendiği üzere yoksun kaldılar. AK Öğür yasaklarla uğraş ederek ve ortadan kaldırarak, katsayı uygulamasını ortadan kaldırarak, 81 ilde açtığı üniversitelerle eğitimde inhina niteliğinde düzenlemeler yaptı kadınlar üzere. 2001 yılında darülfünun çağındaki kız çocukların üniversiteleşme oranı yüzdelik 13 buçuktu. Bu çap bugün yüzde 49 oldu. Bu ülkenin kadınları değer fırsatlar verildiğinde demek ki dört nala koşuyor” açıklamasında bulundu.

Share: